12 yıl önce terk edilen ikizleri babası arıyor

12 yıl önce terk edilen ikizleri babası arıyor

Müge Anlı'da 2006 yılında sokağa terk edilen ve yurttan bir aileye verildiği tahmin edilen Emirhan ve Baran ismindeki ikizleri babaları 12 yılın ardından bulmaya çalışıyor.

08 Ekim 2018 - 13:01
Sponsorlu Bağlantılar---

Müge Anlı, babanın başvurusu üzerine şuan 14 yaşında olan ve 12 yıl önce anneleri tarafından bir market önüne terk edilen ikizleri bulmaya çalışıyor.

İstanbul'da 2003 yılında Özlem P. ile evlenen Halil Serhuş'un bu evlilikten erkek iki çocukları oldu. 2004 yılında dünyaya gelen ikizlere Emirhan ve Baran isimleri verildi. Bu süreçte uyuşturucu bağımlısı olan anne ve babanın kötü hayatları çocukların yaşamını tamamen değiştirdi. Baba sonradan başladığı uyuşturucu yüzünden cezaevine düştü.

Canlı yayında yaşadıklarını anlatan baba, "Ben yaşadığımız o zor dönemde kötü alışkanlıklar edindim. Tutuklandım 4 yıl hapis yattım. Çocukları hapise girdiğimde kardeşimi arayarak almasını istedim. Kardeşim aldı belli bir süre baktı. O zaman ki eşim gelerek çocukları alıyor ardından ellerine isimlerini yazarak ben karakol önüne bırakıldığını biliyordum meğer market önüne bırakılmış. Vatandaş bulmuş polise teslim etmiş. Daha sonra çocuk esirgeme kurumana verilmiş. Hapisten çıktıktan sonra çok aradım ama yuvadan çocukların nerede olduğunun belli olmadığı söylendi. Defalarca gittim. Çocukların nüfus cüzdanlarını çıkarmıştık.  2010 yılında tahliye oldum, boşanma davası açtım. Çocukların nüfus cüzdanları olduğu için nüfusta görünüyor, velayet davaları uzun sürdüğü için bir türlü boşanamadık. Mahkeme çocukları soruyor nerede olduğunun bilinmediği kurumdan resmi yazıyla iletiliyor. Velayetten mecburen vazgeçtim ve sonrada bir daha evlendim iki çocuğum oldu. Hatalarımı biliyorum, tüm kötü geçmişi sildim. Çocuklarım şuan 14 yaşında, belki beni kabul et etmeyecekler ama kardeşlerini tanımalarını itiyorum. Nerede olduklarını, durumlarının iyi olup olmadığını bilmem yeterli. Belki bir ailenin yanında evlatlıklar düzenlerini bozmak istemiyorum, sadece bir haber gelsin iyi olduklarını bilim yeter. Çünkü, yetiştirme yurdun da da bilgi yok." dedi.

Müge Anlı, normal şartlarda terk edilen ve yurda teslim edilen çocukların düzenlerinin bozulmaması için bu tür talepleri kabul etmediklerini, belirterek, "Bu durum farklı. Çocukların polis kayıtlarında teslim edildiği yazılı ama yurtta bilgileri yok. Gizli bilgi olarak tutuluyor olabilir ama evlatlık verilip verilmediği de belli eğil. Yurtta mı ailede mi meçhul. Şayet ailede ise ben kesinlikle bilgilerinin babaya verilmesinden yana değilim. Çünkü, bir düzenleri var çocuklar böyle bir duruma hazır olmaya bilir. Evlat olarak edinen ailenin ve çocukların kararı önemli. Belki çocuklar evlatlık olduklarını bilmiyor. Onun için sadece iyi olup olmadıkları hakkında bilgi verip konuyu sürece bırakmak gerekli." ifadelerini kullandı.

Daha sonra canlı yayına bağlanmak isteyenler oldu ama Anlı, gizli bilgi paylaşımı olacağı için çocukların ve ailenin durumu göz önüne alınarak izin verilmedi.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...