Konya’da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...

Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce işlenen cinayetle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Cinayet faillerinin konuşmaları şok etti. Müge Anlı'nın programı Tatlı ve Sert programında da uzun süre çözülmeye çalışılan cinayette Necla ve Metin Büyükşen çiftini, kiralık katiller tarafından yanlışlıkla öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

28 Temmuz 2021 - 16:57
Sponsorlu Bağlantılar---

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl Necla ve Metin Büyükşen çiftinin ölümüyle sonuçlanan cinayetle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Uzun süre Türkiye'nin en çok izlenen programlarından biri olan Müge Anlı ile Tatlı ve Sert programın dada çözülmeye çalışılan cinayetle ilgili doktor oğlunun verdiği mücadele dikkat çekmişti. Kiralık katillerin Büyükşen çiftini adresi karıştırdıkları için yanlışlıkla öldürdükleri idida edilirken, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmail Mahallesi’ndeki tek katlı evde, kar maskeli kişi emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'i öldürmüş, çiftin kızları Büşra Büyükşen'i de susturucu takılan tüfeğin tutukluk yapması üzerine dipçik darbesiyle bayıltmıştı. Ölü takliti yapan genç kız camdan atlayarak kurtulmuştu.

Ülke gündeminde şok etkisi oluşturan acı olayla ilgili üç yıl içinde önemli bir gelişme sağlanamazken, doktor oğulları Osman Büyükşen cinayetin çözülmesi için çalmadık kapı bırakmamıştı.

Yaşanan cinayet sonrasında ailede herkes şüpheli konumuna düştü. Büyükşen çiftinin oğullarından Uğur Büyükşen ve gelini Betül Büyükşen’in üzerinde swap örnekleri çıkması ve aralarında önceden mihr nedeniyle kavga etmeleri üzerine gözaltına alınıp, Savcılıktaki ifadelerinin ardından çift serbest bırakıldı.

ÇİFT KATİL TARAFINDAN YANLIŞLIKLA ÖLDÜRÜLDÜ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tekrar açılan dosya kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri aile üzerinde yoğunlaşırken, komşularını öldürmek isteyen kişiler tarafından yanlışlıkla öldürülmüş olabileceği iddiayı da değerlendirmeye aldı.

Jandarma, Esra Taş ile sevgilisi Hüseyin K.’den ayrılmasına sebep olarak gördüğü ailesi hakkında araştırma yaptırdığını, öldürülen Büyükşen çiftinin evinin de ailenin evine yaklaşık 400 metre mesafede olduğunu tespit edildi. Esra Taş da şüphe üzerine teknik ve fiziki takibe alındı. Taş’ın Çumra ilçesinde çiftçilik yapan yeni sevgilisi Abdullah Başdemir’i soruşturmaya dahil edildi, 25 kişi göz altına alındı.

CİNAYET ÇÖZÜLDÜ PİKNİKTE KONUŞMASI GEÇMİŞ

Sorgulamada Esra Taş suçunu itiraf ederek, Abdullah Başdemir’e, Hüseyin K. ile ayrılmalarına ailesinin neden olduğunu ve psikolojik olarak yaşadığı sıkıntılarının da onlardan kaynaklandığını söylediğini belirtti. Taş’ın ifadesinde, Hüseyin K.’nin ailesinin adresini öğrenip verdiği Abdullah Başdemir’in yanlarındaki 4 kız arkadaşıyla birlikte piknik yaparken, "Senin canını sıkanları hallettirdim. Onları öldürttüm” dediği ortaya çıktı. Sorgulamanın ardından Abdullah Başdemir ve Esra Taş, ‘kasten öldürmeye azmettirme’, Zekeriya Okşen ve Mustafa Okşen de ‘kasten öldürmeye yardım etme’ suçlarından tutuklandı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...