14 Şubat Sevgililer gününde erkeğe kadına ne hediye alınır

14 Şubat Sevgililer gününde erkeğe kadına ne hediye alınır

14 Şubat Sevgililer gününde erkeğe kadına ne hediye alınır. En büyük hediyenin adı üzerinde sevgi olduğu unutturularak, maddesel alış veriş çılgınlığına döndü. Ama gönülleri okşamak için sevgililer gününde eşe, sevgiliye, nişanlıya alınabilecek hediye ve yapılması gerekenler birkaç örnekle sıralanabilir. Sevgililer günü günü hediye. 14 Şubat Hediye.

12 Şubat 2018 - 15:38

14 Şubat Sevgililer Günü yine geldi çattı. Evliler, nişanlılar sevgilisi olanlar bu gün için bir hediye alma telaşına düştü.
Kadında erkek te sevgiler gününde bir hediye, bir yemek, bir öpücük bekler hale geldi. Sevginin her an her zaman gösterilmesi gerektiği bir anda unutturularak maddesel olarak gösterime çevrildi.
Bir yıl boyunca ‘Seni Seviyorum’ sözünü söyleyemeyenler, bu hazineyi 14 Şubat’ta hatırlar oluyor.
Kapitalizmin bir oyunu ve tüketim çılgınlığının bir parçası olan Sevgiler Günü gibi tarihler, birilerinin cebini doldurmasında en büyük etken.
Fazla para harcamaya çok düşünmeye gerek yok. Bir çiçek, bir tatlı söz, sevdiğine değerli olduğu hatırlatmak, sarılmak en büyük hediye. Bunu unutanlar şimdiden mağaza mağaza gezip pahalı hediyeler, altınlar gümüşler, takılar, elbiseler, saatler, ayakkabılar, cep telefonu, işi abartım araba, ev alanlar ortaya çıkmaya başladı.
Filan ünlü sevgililer gününde ‘eşine son model otomobil aldı’ başlığını görenler, her yıl beklenti içine girdi.
Çılgın bir şekilde büyük küçük hediye için yarış içine girdi. Bu özeti geçtikten sonra aman hediyesiz olmaz alım kurtulun diyenler için birkaç öneri.
14 Şubat Sevgililer Gününde  hediye olarak ne alınır? 14 Şubat Sevgililer Günü için alınabilecek bazı hediyeler

SEVGİLİLER GÜNÜNDE KADINA ALINACAK HEDİYE 

Tabi bu anlatacaklarımız sevgiler gününü bir tuzak olarak görenleri kapsamıyor.
Bir erkek sevgiler gününe sevdiğini aramayla ve bir öpücükle başlamalı. Onu ne kadar çok sevdiğini hissettirmeli, bir yemek, eğlence tarzı şeyler organize edebilir. Mum ışığı altında özel bir akşam günü başarı ile tamamlamayı sağlar. Hediye olarak en önemli şey çiçek. Gül, karma bir demet olayı çözer.  Maddesel hediyeler de ilk önce eşinizin, kız arkadaşınızın en çok istediği bir şeye yoğunlaşın. Onun istediğinin veya beğendinin dışında alınacak şeyler sahte gülücükler ve teşekkürler getirir. Yüzük, kolye, pırlanta, cep telefonu, ayakkabı, giysi, kaliteli bir makyaj seti, evliler için yeni eşyalar 14 Şubat’ı başarılı bir şekilde finalle tamamlatır.
Maddi durumunuz yoksa tek bir çiçek, güzel bir söz de yeterli. Aslında en önemli konunun ‘sevgiyi hissettirmek’ olduğu unutulmamalı.

SEVGİLİLER GÜNÜNDE ERKEĞE, EŞE, NİŞANLIYA ALINACAK HEDİYE 

Erkeklere hediye seçimi kadınlar kadar zor değil. Hangi hediyeyi alırsanız alın zaten memnun kalacak. Kazak, kıravat, tişört, ayakkabı, saat, gömlek, takım elbise, pantolon, traş malzemesi, parfüm ve tatlı kadınlar için en ideal hediye.

PEKİ SEVGİLELER GÜNÜ NEREDEN ÇIKTI 

Bizim kültürümüzde böyle günler yok. Dışarıdan monte edilen bu günler tamamen kapitalizmin, sermayenin bir oyunu. Bir etken olmalı ki, yıllık kazanç stoku telafi edilsin. 
14 Şubat sevgililer günü nedir?
Sevgililer gününün tarihçesi 3. yüzyılda Aziz Valentine’nin gizlice kıydığı nikahlardan kaynaklanıyor.
M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II, ordusunu güçlendirmek için genç erkeklerin evlenmesini tamamen yasaklamıştır. Hikayeye göre bu yasağa karşı gelen Aziz Valentine, gizli nikahlar düzenleyerek gençleri evlendirmeyi sürdürdü. İhanetin karşılığını canıyla ödeyen Aziz Valentine M.S. 270 yılında 14 Şubat’ta idam edilmiştir. Yani Tamamen Hristiyan geleneği ve İslamiyetle, kültürümüzle hiç alakası yok. Tarihlerden derlenen günler tamamen ticarete dökülmüş.

KOMİK SEVGİLİLER MESAJI

Canım bugün 14 şubat ekmek mi alım, hediye mi ?
Aşkım bugün Aziz Valentine idam edildi, ben sana niye hediye alıyorum ?
Hayatım su, elektrik faturası geldi, aşkımız gibi 14 Şubat’ta onlarda beni çarptı.
Hayatım hediye alamadım, akşam suratını çekmemek için annemde kalacağım.
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser