30 büyükşehir ile Zonguldak’a araç giriş çıkışları...

30 büyükşehir ile Zonguldak'a araç giriş çıkışları yasaklandı, 20 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı, koronavirüsle mücadele kapsamında bazı ilerde araç ve giriş çıkışları yasaklandı. 30 büyükşehir ile Zonguldak'a araç giriş çıkışları yasak geldi. 20 yaş altı içinden sokağa çıkma yasağı kısıtlaması getirildi. 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır.

03 Nisan 2020 - 20:17 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 22:06
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında bazı ilerde sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini açıkladı.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,açıklama yaparak önemli bilgiler verdi. Bilim kurulunun bazı tavsiyelerde bulunduğunu, yeni kısıtlamalar, daha sıkı tedbirler alınmasını istediklerini bunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildiğini açıkladı.

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recap Tayyip Erdoğan, bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, koronavirüsle mücadele kapsamında bir dizi önlemleri açıkladı.

20 yaş altına sokağa çıkma yasağı

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirten Erdoğan, "Türkiye en başından itibaren elindeki veriler çerçevesinde tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir. Özellikle milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır." dedi.

Erdoğan, "Bu gece itibarıyla 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak. Ülkemizin tamamında 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz." dedi.

KURALLARA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM

Erdoğan, ikazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezaların tereddütsüz şekilde uygulanacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletime güveniyorum, bu içi boş bir söz değil. Attığımız her adımda bu güvenin tezahürlerini görüyoruz. Kurallara ne kadar iyi riayet edersek salgının seyrini o derece kontrol altına alır, tehdidi ortadan kaldırabiliriz. Kurallara ne kadar iyi riayet edersek salgının seyrini o derece kontrol altına alır, tehdidi ortadan kaldırabiliriz. Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak. Ülkemizde hayatı ne zaman normale döndürebileceğimiz 83 milyon olarak bizlerin elindedir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her ne kadar CHP Genel Başkanı başta olmak üzere kimi kesimler bu kampanyayı itibarsızlaştırmaya çalışmışsa da görüldüğü gibi milletimiz bu fitne odaklarına kulak vermemiştir. Kampanyanın 3. gününde yaklaşık 304 bin kişi ve kuruluşumuz 1 milyar 61 milyon liralık yardım yaparak kardeşliğimizin gücünü göstermiştir. Kendi tarihlerini bilmeyenler, bugün devletimizin yürüttüğü yardım kampanyasını dahi sabote etmeye çalışarak, milletten ne kadar uzak olduklarını göstermişlerdir." ifadelerini kullandı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...