• Reklam
  • Reklam
44 kahraman Afrin’e uğurlandı 

44 kahraman Afrin’e uğurlandı 

Samsun Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nden 44 özel harekat polisi dualarla Afrin’e uğurlandı.

22 Şubat 2018 - 11:39

Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde devam eden Zeytin dalı Harekatı’na katılmak için Samsun Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nden 44 özel harekat polisi dualarla Afrin’e uğurlandı.
Tekkeköy Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında Afrin’de görev yapmak üzere Samsun Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli 44 polis aileleri ve meslektaşları ile birlikte dualar eşliğinde Gaziantep’e uğurladı.
Törende konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Allah yollarını açık eylesin. Allah bütün askerlerimizi korusun inşallah. Bu göreve giderken şu düşünceyi bir defa aklınızdan çıkarın. Kur’an-ı Kerim’ de deniyor ki, ölüm saati bellidir. O ölüm saatini kimse değiştiremez. Bu ölüm saatini kimse ne beş dakika öne ne de beş dakika sonraya alamaz. En iyi zırhlı araca girsen bile ölüm saatin geldiyse ölürsün, ama ölüm saatin gelmediyse en etkili silahla vurulsan, başucunda atom bombası patlasa ölmezsin. Buna inanacağız. Şu an ülkemizin Afrin’de çok ciddi bir mücadele içerisinde. Bu PKK terör örgütü denilen bela uluslararası güçlerin desteği ile 30-40 yıldır ülkeyi bölmek ve parçalamak istiyor. PKK terör örgütü ve yandaşları Afrin’de böyle bir yapılanma içerisine girdiler. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bu operasyon devletimizin birliği, bekası ve ülkemizin bölünmezliği açısından kaçınılmaz bir operasyondur.” Dedi.
Dua ve kurban kesimi sonrası Valimiz protokol üyeleri, aileleri ve meslektaşları kahraman polislerimizle teker teker vedalaşarak, dualar eşliğinde uğurlandılar.
Uğurlama törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün’de katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser