ABD çalışanı savcılığa davet edildi

ABD çalışanı savcılığa davet edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD İstanbul Başkonsololuğu çalışanı N.M.C'yi ifadesi için davet ettiklerini duyurdu .

09 Ekim 2017 - 19:17

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD İstanbul Başkonsololuğu çalışanı N.M.C'yi ifadesi için davet ettiklerini duyurdu. Açıklamada, N.M.C'nin diplomatik bağışıklığının bulunmadığı ifade edilerek N.M.C'nin, eşi ve çocuğunun FETÖ örgütlenmesinde yönetici konumda oldukları iddiasıyla Amasya'da gözaltına alındıklarını ve İstanbul'a getirildikleri belirtildi. Konsolosluk çalışanının eşi ve çocuğu olan şüphelilerin 4 Ekim'de tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un beyanları doğrultusunda gözaltına alındıkları açıklandı.

Başsavcılığın açıklaması şöyle: 

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında, şüpheli Metin Topuz 25 Eylül 2017 tarihinde gözaltına alınmış olup 4 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne tutuklanması talebiyle sevki sonrası mahkemenin 2017/504 sayılı sorgu kararına istinaden tutuklanmıştır. Şüphelinin beyanları doğrultusunda Fetullahçı Terör Örgütü örgütlenmesinde yönetici konumda olduğu tespit edilen S.C. ve K.İ.C. hakkında yakalama ve gözaltı kararı verilmiş olup şüpheliler Amasya ilinde yakalanarak adli işlemleri için İstanbul'a getirilmişlerdir. İsmi geçen şüphelilerin eşi ve babası konumundaki, herhangi bir diplomatik bağışıklığı bulunmayan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı N.M.C ifadesi için cumhuriyet başsavcılığımıza davet edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir."

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şahin önemli projeleri anlattı
Başkan Şahin önemli projeleri anlattı
Şaban Yılmaz, büyükşehir de
Şaban Yılmaz, büyükşehir de