Acil durumda Samsun’da toplanma alanı belirlendi

Acil durumda Samsun'da toplanma alanı belirlendi

Samsun AFAD İl Müdürlüğü, olası afet durumunda 125 ayrı noktada 4,5 milyon vatandaşın barınma ve beslenme gibi ihtiyaçlarının karşılanacağı 1 milyon 513 bin metrekarelik acil toplanma alanı tespit etti.

06 Şubat 2018 - 12:48


Samsun AFAD İl Müdürlüğü, olası afet durumunda 125 ayrı noktada 4,5 milyon vatandaşın barınma ve beslenme gibi ihtiyaçlarının karşılanacağı 1 milyon 513 bin metrekarelik acil toplanma alanı belirledi
Türkiye Afet Müdahale Planı’na göre (TAMP) tasarlanan Samsun İl Afet Müdahale Planı hakkında Gazete Gerçek’e bilgi veren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Samsun İl Müdür Vekili Yusuf Aysu, kentte herhangi bir afet ve acil durumunda 4,5 milyon vatandaşın barınabileceği 1 milyon 513 bin metrekarelik acil toplanma alanı belirlediklerini kaydetti.

İL GENELİNDE 125 TOPLANMA ALANI 

AFAD İl Müdür Vekili Yusuf Aysu, “Kentimizdeki olası afet ve acil durumlarda vatandaşlarımızın toplu olarak barınma, beslenme gibi ihtiyaçlarını karşılanabileceği toplanma alanları belirlenmiştir. Bu alanlar park, bahçe, meydan gibi alanlardır. Samsun’umuzun kent merkezi ve 17 ilçesinde belediyelerle yaptığımız ortak çalışmalar sonucunda 1 milyon 513 bin metrekarelik alanda 4,5 milyon vatandaşımızın acil durumlarda barınabilmesi planlanmıştır. Bu toplanma alanları; İlkadım ilçemizde 16, Atakum ilçemizde 12, Canik ilçemizde 4, Tekkeköy ilçemizde 9 olmak üzere toplamda 125 adet olarak belirlenmiştir” dedi. 

ÇEVRE İLLERE HİZMET VERİLECEK

AFAD İl Müdür Vekili Yusuf Aysu, söz konusu alanların ve rakamın olması gerekenden 3 katı fazla olduğunu kaydederek, sadece Samsun’a değil bölgeye de hizmet vermesi amacıyla belirlendiğinin altını çizdi.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser