Acılı Tuba, eşinin şehit edildiği yerde göreve başladı

Acılı Tuba, eşinin şehit edildiği yerde göreve başladı

PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gücüyetmez'in eşi Tuba Gücüyetmez, gönüllü olarak Ağrı İl Jandarma Komutanlığı emrinde gönüllü güvenlik korucusu statüsünde göreve başladı.

16 Eylül 2017 - 18:32 - Güncelleme: 16 Eylül 2017 - 18:36
Sponsorlu Bağlantılar---

Şehit eşi 22 yaşındaki Tuba Gücüyetmez, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı emrinde gönüllü güvenlik korucusu olarak göreve başladı.
Doğubayazıt İlçesi yakınlarındaki Tendürek Dağı'nda PKK terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda 23 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gücüyetmez ile 24 yaşındaki Uzman Onbaşı Alper Seven, geçtiğimiz 11 Mayıs'ta şehit düştü. Hatay’da şehit Gücüyetmez, toprağa verilirken, iki ay önce evlendiği eşi Tuba ardından gözyaşı dökmüştü. Ev hanımı olan Tuba Gücüyetmez, eşinin Türk bayrağına sarılı tabutunu asker selamı ile selamlayarak, "Eşim ve Alper çok iyi iki arkadaştı. Ölüme de birlikte gittiler" demişti.
Eşini toprağa veren Tuba Gücüyetmez, Ağrı’ya gelerek eşinin şehit olduğu bölgede gönüllü güvenlik korucusu olacağını açıkladı. Şehit eşinin bu talebi kabul edildi. Tuba Gücüyetmez, Ağrı'daki Jandarma Özel Harekat Taburu'nda görevli eşi Mehmet Gücüyetmez'in silah arkadaşları ile birlikte Tendürek Dağı'nda nöbet tuttu, terörle mücadele saflarında gönüllü olarak yerini aldı.
Tuba Gücüyetmez duygularını şöyle ifade etti:
"Eşimin izinden gitmeyi kendime görev bildim. Kanımın son damlasına kadar ülkem ve bayrağım uğruna mücadele etmeye devam edeceğim. Mehmet’im benim bu yaptıklarımı görseydi, benim onunla gurur duyduğum gibi o da benimle gurur duyardı."


Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...
2021 yılı makroekonomik istikrara için reform yılı olacak
2021 yılı makroekonomik istikrara için reform yılı olacak