Ahiret kampanyası, yüzde 50 indirim

Ahiret kampanyası, yüzde 50 indirim

Muş'un Varto mezar taşı işiyle uğraşan işletme ahiret kampanyası başlattı. Ölmeden mezar taşını yaptırana yüzde 50 indirim uygulanıyor.

19 Nisan 2018 - 10:46

Muş'un Varto ilçesinde granit ve mermer işletmesi ölmeden mezar taşı yaptırına yüzde 50 indirim kampanyası başlattı.

​Varto'nun Kültür Mahallesi'nde baba mesleği olan mermerciliği devam ettiren Bayram Çetinkaya (33), ilginç bir kampanyaya imza attı. 2017'de ölenler için yaptırılacak mermer için yüzde 20 indirim uygulayan Çetinkaya, ölmeden önce mezar taşı yaptıranlara ise yüzde 50 indirim başlattı. İşyerinin önüne kampanyayla ilgili yazı asan Çetinkaya, mezar taşı fiyatlarının 800 liradan başlayıp, 18 bin liraya kadar yükseldiğini çıktığını kaydetti.

KAYNANAYADA YÜZDE 50 İNDİRİM 

Kampanya serisini sürdüren Çetinkaya, önümüzdeki günlerde ise kaynanası ölmeden kaynanasına mezar yaptırana da yüzde 50 indirim kampanyası başlatacağını açıkladı.

Kampanyayı başlatmasına yaşlı ve kimsesiz bir kadının neden olduğunu anlatan Çetinkaya, "İşyerime yaşlı bir teyze geldi. 'Kocama mezar yaptıracağım ama 3 ayda 600 lira maaş alıyorum. Bu parayla geçineyim mi, yoksa mezar taşı mı yaptırayım?' dedi. Ben de 'Olmaz öyle, çocuğun yok mu?' dedim. O da 'Yok kimsem. Bir kocam vardı, o da öldü. Kendisine mezar taşı yaptıramadığım için geceleri rüyama geliyor ve ağlıyorum' diye anlattı. Kendisine, biz de ucuz taşın olmadığını söyleyerek gönderdim. Aradan üç, dört gün geçtikten sonra bu kadını rüyamda gördüm. Çok kötü oldum. Teyzeyi 20 gün sonra çarşıda gördüm ve ne yaptığını sordum. O da hala mezar taşı yaptıramadığını söyleyince kendisine yardımcı olacağımı ifade ettim. Kocasına güzel bir mezar taşı hazırladım ve teyzede bunun karşılığında üç ayda bir 100 lira ödüyor. Bu olaydan sonra işlerim çok iyi gitmeye başladı. Afyon merkezde bir mermer fabrikası var. Bu olayı işyeri sahibi Yüksel beye anlattım. Bana böyle bir kampanya başlatabileceğimi ve kendisinin de indirim yaparak destekleyeceğini belirtti. Ben de hiç düşünmeden kampanyayı başlattım. Ölmeden mezar taşı yaptırmak isteyenlerle notere gidip sözleşme imzalıyoruz. Geçen yıl bir kişiyle böyle bir imza attık." dedi.

Çetinkaya, meslektaşları veya başka meslek gruplarının da çeşitli kampanyalar başlatarak halka destek olmaya davet etti.

.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser