AK Belediyeler tecrübelerle buluştu

AK Belediyeler tecrübelerle buluştu

AK Belediyeler 2019 Yılında programına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Tecrübelerimizi paylaşarak şehirlerimizi geliştiriyoruz." dedi.

17 Şubat 2018 - 15:24 - Güncelleme: 17 Şubat 2018 - 15:27

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Tokat'ta AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Karadeniz Bölge Toplantısına katıldı. 
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya başkanlığında Tokat Dedeman Otel’de gerçekleştirilen toplantıda belediye başkanları bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulundu. 
Bu tür toplantıların şehirlerin gelişimi için büyük önem arz ettiğini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Teşkilatçılık deyince akıllara ilk olarak AK Parti geliyordu. Şimdi belediyecilikte de AK kadrolar akıllara kazındı. Hükümetimizin yatırım politikaları sayesinde hizmet merkezlerde kalmadı en ücra mahallelere kadar ulaştı. Bugün Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımız gerek sosyal medya, gerek telefon, gerekse e posta aracılığı ile belediyelerimiz ile iletişime geçiyor. İnanıyorum ki bizde olduğu gibi tüm belediyelerimiz bu iletişim kanallarını kullanarak vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretiyor. Böylesine hızlı bir süreçte sorunlar çözüme kavuşuyor. Bizlere bu imkanların sağlanmasında şüphesiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın payı büyüktür. Belediyeciliğin üstadı kendisidir. Bizler de onun yolunda vatandaşımıza hizmet etmek için çabalıyoruz. Bu toplantıda yine aynı şekilde vatandaşımızın memnuniyetini nasıl arttırırız, şehirlerimizi nasıl geleceğe taşırız onu konuşuyor olacağız. Tecrübelerimizi diğer belediye başkanlarımızla paylaşacağımız bu buluşmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.  
Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, milletvekili Zeyid Aslan ve bölgede görev yapan 215 belediye başkanı katılım sağladı. 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'