AK Parti, CHP ve MHP’de milletvekili adayları kimler liste...

AK Parti, CHP ve MHP'de milletvekili adayları kimler liste hazırlanıyor

Türkiye 24 Haziran'da erken seçim kararı alırken AK Parti, MHP, CHP’de milletvekili adaylarının kimler olacağı merak konusu oldu. Listeler hazırlanıyor.

19 Nisan 2018 - 14:53

Cumhurbaşkanlığı Sistemine tam geçişin gerçekleşeceği 24 Haziran 2018 seçimlerine hızlı bir hazırlık başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yaptığı görüşmenin ardından 24 Haziran’da erken seçim kararı çıktı. AK Parti ve MHP’nin ittifak kararında Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday iken diğer partilerde durum daha belli oldu.

“CHP’de adayımız Kemal Kılıçdaroğlu” sesi yükselirken, İYİ Parti’de Meral Akşener aday olarak öne çıktı.

Seçim tarihinin erkene çekilmesiyle birlikte AK Parti ve MHP dışında kalan partilerin nasıl bir tutum içerisine gireceği, ittifak yapıp yapmayacakları önümüzdeki süreçte belli olacak.

Seçim kararının ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) hazırlıklarına başladı. Seçimlerde yurt içi ve yurtdışı hazırlıkların eksiksiz yetişeceği bilgisi verilirken, siyasi partilerde hazırlıklarını hızlandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarıyla parti genel merkezinde seçim başlıklı toplantı gerçekleştirdi.

SEÇİMLERDE KİMLER MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK

Cumhur ittifakının dışında siyasi partilerin kendi milletvekili listesiyle seçimlere girmesi bekleniyor. AK Parti ve MHP’nin ortak liste yapıp yapmayacağı konusunda bir açıklama yokken, her partinin kendi çalışmasını yapması yüksek ihtimal olarak görülüyor.

Siyasi parti liderleri ve üst kademe yöneticileri 24 Haziran 2018 seçimlerinde milletvekili listelerini oluşturmak içinde çalışmalarına başladı. AK Parti, MHP ve CHP’de yeni milletvekili listeleri için titiz bir çalışma yürütülüyor.

Özellikle iktidar partisi AK Parti’de milletvekili adaylarının kimler olacağı, listeye kimlerin gireceği merak konusu oldu. 3 dönem kuralına takılan bir çok milletvekili bulunurken, çocuğu şehirlerde performansı düşük olan isimlerinde liste dışı kalması bekleniyor. Milletvekili listelerinde ise büyük bir yeniliğe gidileceği öne çıkıyor.

Yeni listede güçlü bir kadro oluşturulması ise hedefleniyor. Milletvekili listelerinin Mayıs içinde netlik kazanması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'