AK Parti’den Özhaseki Ankara, Zeybekçi İzmir adayı oldu

AK Parti'den Özhaseki Ankara, Zeybekçi İzmir adayı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 şehrin daha belediye başkan adaylarını açıkladı. Ankara'dan Mehmet Özhaseki, İzmir'den Nihat Zeybekçi Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Son isimlerle AK Parti'de ismi açıklanan başkan sayısı 60'a yükseldi.

27 Kasım 2018 - 13:09
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda 20 şehrin daha belediye başkan adaylarını açıkladı. İstanbul

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayı Mehmet Özhaseki, İzmir'İn Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise AK Parti'nin adayı Nihat Zeybekçi oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Cumhurbaykanı Erdoğan'ın Güney Amerika dönüşünde açıklanacak.

AK PARTİ'NİN ADAYLARI:

AFYONKARAHİSAR: MEHMET ZEYBEK

ANKARA: MEHMET ÖZHASEKİ

BALIKESİR: YÜCEL YILMAZ

BİNGÖL: ERDAL ARIKAN

ÇANAKKALE: AYHAN GİDER

ÇANKIRI: HÜSEYİN BOZ

ÇORUM: HALİL İBRAHİM AŞGIN

ESKİŞEHİR: BURHAN SAKALLI

HATAY: İBRAHİM GÜLER

İZMİR: NİHAT ZEYBEKÇİ

KARAMAN: MAHMUT SAMİ ŞAHİN

KONYA: UĞUR İBRAHİM ALTAY

MARDİN:VECDİ KAHRAMAN

MUŞ: FEYAT ASYA

SAKARYA: EKREM YÜCE

SİVAS: HİLMİ BİLGİN

TOKAT: EYÜP EROĞLU

TRABZON: MURAT ZORLUOĞLU

UŞAK: MEHMET ÇAKIR

YOZGAT: CELAL KÖSE

Grup toplantısındaki konuşmalardan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Akdeniz’de, Ege ve Kıbrıs’taki haklarımız meselesi, eskiden beri Türkiye’nin üzerinde hassasiyetle durduğu konulardır. Son dönemde hidrokarbon arama faaliyetleri sebebiyle, bu bölgedeki sorunlar çok daha büyük çıkar çatışmalarının konusu olmaya başlamıştır. Arkasına kimi Avrupalı devletleri alan Yunanistan’ın ve onunla birlikte hareket eden Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin pervasız davranışları, en başta kendileri için bir tehdit ve tehlike kaynağı hâline gelmiştir” dedi.

“BU OYUNLARA KARNIMIZ TOK”

Uluslararası ilişkilerde fırsatçılık tehlikesine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Akdeniz’de, kimi ülkelerin kendi iç meseleleriyle uğraşmasını fırsat bilerek, hakları olmayan alanlarda ekonomik ve siyasi hâkimiyet kurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.”

Mülteci akını karşısında adeta tir tir titreyenlerin, konu petrol, doğal gaz ve siyasi rant olduğunda birden aslan kesildiklerini de kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsanlığa karşı vazifelerini yerine getirmeyenlerin, ekonomik çıkar için tüm kuralları ve uygulamaları zorlamaları riyakârlıktır. Geçmişte bize de defalarca oynanmış bu oyunlara artık karnımız toktur. Türkiye olarak ne Doğu Akdeniz’de ne de diğer bölgelerde kendi tezlerimizden en küçük bir taviz vermeyecek, milletimizin ve dostlarımızın haklarını sonuna kadar savunacağız” şeklinde konuştu.

“KARADENİZ'DE BARIŞ ÇAĞRISI"

Karadeniz’de ise bir başka gerilim giderek tırmandırıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Rusya ile Ukrayna arasında uzun zamandır yaşanan, ancak bir süredir durgunlaşmış gibi gözüken hadiselerin yeniden alevlenmiş olmasından üzüntü duyuyoruz. Hem Rusya’yı hem de Ukrayna’yı yakın dostu olarak gören, her ikisiyle de kurduğu derin iş birliğini geleceğe taşıma gayretinde bir ülke olarak, Karadeniz’in bir an önce “barış denizi” hâline gelmesini istiyoruz. Bunun için Rus ve Ukraynalı dostlarımıza, sorunlarını diyalog yoluyla çözmeleri çağrımızı tekrarlıyoruz.”

“DEAŞ BALONUNU, TÜRKİYE FIRAT KALKANI HAREKÂTI İLE PATLATMIŞTIR”

Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumaya ve siyasi birliğini sağlamaya yönelik her çabanın yanında yer aldıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEAŞ bahanesiyle herkes Suriye topraklarında çıkar ve rant peşinde koşarken, risk alıp sahaya girdiklerini ve bu terör örgütüne en ağır darbeyi vurduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Açık konuşuyorum, bölgemizdeki DEAŞ balonunu, Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekâtı patlatmıştır. Dünyayı korkutmak için sürekli şişirilen, büyütülen, dev aynasında gösterilen DEAŞ’ın, aslında nasıl bir proje olduğu, Türkiye’nin sahaya girmesiyle görülmüştür. İslam’ın başındaki en büyük dertlerden biri olan bu örgütü, biz çökertmeye başlattık. Ama DEAŞ’a karşı olduğunu söyleyenler, ne yazık ki DEAŞ’a karşı en ufak bir mücadele dahi vermediler. Bugün hâlâ Suriye’nin belirli yerlerinde DEAŞ’ın varlığını sürdürüyor gibi gözükmesinin sebebi, aynı oyunun yeniden sahneye konulmak istenmesidir” şeklinde konuştu.

“EKONOMİDEKİ OLUMSUZ ETKİLERİ SİLİNİYOR"

Ekonomide yaz aylarında maruz kalınan saldırıların olumsuz etkilerinin yavaş yavaş silindiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim ikliminin, bu olumlu gidişi gölgelemesine izin vermeyeceğiz. Bazı kesimlerin hâlâ tereddütle yaklaştıklarını, yatırımları ve harcamaları konusunda ‘bekle-gör’ politikasına devam ettiklerini görüyoruz. Hâlbuki gün, bekleme değil, tam tersine fırsatları değerlendirme günüdür” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetimizin bizden önceki 79 yılında yapılanlardan katbekat fazla hizmeti, 16 senede ülkemize ve milletimize kazandırmayı başardık. Eğitimden sağlığa, adaletten güvenliğe, ulaşımdan tarıma, sanayiden sosyal yardımlara kadar her alanda Türkiye’ye adeta çağ atlattık” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri’nde yarışacak 20 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...