AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir...

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir oldu

Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mustafa Demir’i açıkladı.

24 Kasım 2018 - 15:02 - Güncelleme: 24 Kasım 2018 - 15:57
Sponsorlu Bağlantılar---

AK Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkan Adaylarını Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda açıkladı ve tanıttı. 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayı kamuoyuna duyurulurken, diğer illerle ilgili adaylar ise önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir

Uzun zamandır Samsun kamuoyunda ismi gündeme gelen AK Parti Samsun Kurucu İl Başkanı olan, 3 dönem milletvekilliği ve 2,5 yıl Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yapan Mustafa Demir, AK Parti’nin adayı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun adayının ismini tanıtım toplantısında açıkladı. Yürütülen istişare ve değerlendirmeler sonrasında ismi ön plana çıkan Mustafa Demir, 31 Mart 2019 mahalli idare seçimlerinde AK Parti’nin adayı olarak seçim çalışmalarını yürütecek.

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi

19 yıl Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Yusuf Ziya Yılmaz’ın 24 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilmesinin ardından yerine Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. Aday belirleme sürecinde yeniden aday gösterilmedi.

Mustafa Demir Kim dir?

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon Şalpazarı'nda doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. 4 yıl kamu görevi yaptıktan sonra istifa ederek mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaret işiyle uğraşmaya başladı. Atakum Belediyesi Belediye Meclisi Üyeliği görevinde bulundu. AK Parti’nin Samsun Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüttü.

Genel seçimlerde milletvekili seçildi. 22, 23 ve 24. dönemlerde Samsun milletvekili görevlerini sürdürdü. Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. 60. Hükümette Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini üstlendi.

Mustafa Demir, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...