• Reklam
Anadolu üniversitesi AÖF bahar dönemi sınav tarihi 

Anadolu üniversitesi AÖF bahar dönemi sınav tarihi 

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF 2018 yılı bahar dönemi ara sınav tarihi 14-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

12 Şubat 2018 - 19:19
Sponsorlu Bağlantılar---

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF 2018 yılı bahar dönemi ara sınav tarihi 14-15 Nisan tarihleri arasında Türkiye genelinde yapılacak.
2017 yılı ve 2018 AÖF sınavlarının bir bölümü tamamlandı. Güz dönemi sınavları 13-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilirken, sonuçlar açıklandı. Öğrenciler Bahar dönemi kayıt işlemlerini ve ders tercihlerini yapmaya başladı.
12 Şubat ve 23 Şubat tarihleri arasında 2018 Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri devam ederken, bahar ara sınav tarihleri de öğrencilerce merak edilmeye başlandı.
AÖF sınav tarihi programında 14-15  Nisan tarihleri arasında bahar dönemi ara sınavı, 02-03 Haziran tarihleri arasında bahar dönemi dönem sonu sınavı, 21 Temmuz’da ise kalanlar için 3 ders  sınavı yapılacak.
Aof.anadolu.edu.tr adresinden sınavlar, kayıt yenileme, harç ücretleri hakkında detaylı bilgi öğrencilere sunuluyor.
AÖF öğrenci girişi ders yenileme nasıl yapılır?
Özellikle kayıt yenileme üzerinden öğrencilerin TC kimlik numarası veya mail adreslerini ve şifrelerini yazıp giriş yapmaları gerekiyor. Derslerini tercih ettikten sonra onaylayıp, bankaya öğrenci harçlarını yatırmalarını gerekiyor. Ders seçimi yapılmadan öğrenci harçları yatırılamıyor.
Kayıt yenileme işlemi, Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle sonuçlandırılıyor.
Bahar döneminde diğer dönemlerde olduğu gibi kayıt yeniletecek öğrencilere fakültece ders ataması kesinlikle yapılmayacak. Öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde yine ders seçebilecek. 23 Şubat tarihinden sonra öğrenciler mazeret sunamayacak. Bunun için öğrencilerin belirlenen tarihler arasında tercihlerini yapmaları ve derslerini seçmeleri ödemelerini yapmaları gerekiyor.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a düştü
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a...
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor