AÖF Sınav sonuçları açıklandı sorgulama anadolu.edu.tr’de

AÖF Sınav sonuçları açıklandı sorgulama anadolu.edu.tr'de

Anadolu Üniversitesi (AÖF) sınav sonuçları açıklandı. Sorgulama için anadolu.edu.tr üzerinden öğrenciler öğrenebiliyor.

30 Ocak 2017 - 12:22

Anadolu Üniversitesi (AÖF) sınav sonuçları açıklandı. Sorgulama için anadolu.edu.tr üzerinden öğrenciler öğrenebiliyor.

AÖF 2017 sınav sonuçları. Binlerce aday bu sorunun yanıtını merak ediyor. 14 15 Ocak tarihleri arasında yapılan AÖF sınav sonuçları açıklandı.AÖF sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren anadolu.edu.tr ve aksam.com.tr'de. Anadolu Üniversitesi AÖF vize ve final sınavları sonucu, alınan notun en az 100 üzerinden 35 olması, dersi başarılı olarak geçmenizi sağlıyor.

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı henüz belli olmadı. AÖF 2017 sinav sonuclari tikla ogren en geç bu hafta açıklanması bekleniyor. Sonuçları açıklandığı andan itibaren aksam.com.tr'de. 14-15 Ocak AÖF final sonuçları için beklenen tarih 30 Ocak Pazartesi olarak öngörülüyor. 14-15 Ocak tarihlerinde yapılan AÖF Güz Dönemi final sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş tamamlandı.

AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF)  güz dönemi sınav sonuçları açıklandı, açıklanmadı merakı öğrencileri sardı.

14-15 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen AÖF sınavının sonuçlarının açıklanması hala bekleniyor.  AÖF hala sınav sorularının okunmasını tamamlayarak öğrencilerine duyurmadı.

Güz dönemi ara sınavı sonuçları 15 gün dolmadan açıklanırken, güz dönem sonu sınavı hala açıklanmadı. Sınavın üzerinden 15 gün geçmesine rağmen, öğrenciler merakla beklediği sonuçları sistemde göremedi.

Öğrenci bilgi sisteminde şifreli ve şifresiz olarak bakılabilen AÖF sonuçları, hala internet istemindki not görüntüleme bölümünde yer almadı. Öğrenciler sınav sonuçları açıklandı mı ? Merakıyla sisteme girdiklerinde sadece ara sınav sonuçları ile diğer notlarını görebiliyor.

ÖĞRENCİLER SINAV SONUÇLARINI BEKLİYOR

Öğrenciler sınav sonuçlarını beklerken, yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi'nde devrim niteliğinde yeni uygulamalar hayata geçiyor.

18 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle açıköğretim sınavlarında çoktan seçmeli sorulara ek olarak açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip soruların da sorulmasının önü açıldı.

Bundan sonra sınava giren öğrenciler açık uçlu sorularla karşılaşacak. 4 doğrunun 1 yanlışı götürdüğü sistemin uygulamaya girmesinin ardından, öğrenciler puanlarının nasıl  etkileneceğini 2017 girdikleri sınavlarda görme imkanı da buldu.

Yeni bir uygulamada yıl sonunda yapılan tek ders sınavının, 3 derse çıkarılması oldu. Yıl içinde tek dersleri kaldığı için mezun olamayan öğrenciler 1 yıl beklemek zorunda kalıyordu. Tek ders sınavında başarılı oları halinde mezun olabiliyorlardı. Bu sistemin kapsamı genişletildi. Artık tek ders sınavı güz ve bahar dönemi sınavları bittikten sonra 3 ders sınavı olarak gerçekleştirilecek.

AÖF NOT SİSTEMİ

Çan eğrisi bulunan Anadolu Üniversitesi AÖF sınavlarında kolaylık ve zorluk bulunuyor. 2'nin üzerinde not ortalaması olan öğrenciler çan eğrisinden yararlanarak kaldı notu  olan öğrencilerin harici düşük notlu derslerden geçebiliyor. Ortalamayı 2'nin altında olması ise dezavantaj olarak öğrencilerin önünde duruyor. Çan eğrisinde sınava girenlerin genel not ortalaması alınarak hesaplanıyor.

Vize ve final sınavları sonucu, alınan notun en az 100 üzerinden 35 olması, dersi başarılı olarak geçmenizi sağlıyor. Bunun haricinde, 84 ve 100 arası not alan öğrenciler AA, 77-83 arası not alan öğrenciler AB, 71 ve 76 arası not alan öğrenciler BA, 66 ve 70 arası not alan öğrenciler BB, 61 ve 65 arası not alan öğrenciler BC, 56 ve 60 arası not alan öğrenciler CB, 50 ve 55 arası not alan öğrenciler ise CC harfiyle derslerinden geçebiliyor. Koşullu olarak geçme notları da bulunuyor. Bunlar 46 ve 49 arası CD, 40 ve 45 arası notlar DC, 33 ve 39 arası notlar ise DD harfleri olarak gösteriliyor.

REKTÖR AÇIKLAMA YAPTI

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, çoktan seçmeli soruların yanında kısa cevaplı ve açık uçlu sorular da kullanılmaya başlanacağını açıklamıştı.

Gündoğan, sistemin açıköğretim fakültesinin 4 programında 4 ders kapsamında ilk uygulama başlayacağını duyurmuştu.

Bunlar ise şöyle, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sosyoloji ve Felsefe programları. Türk Dili ve Edebiyatı programında Çağdaş Türk Romanı, Felsefe Programında Çağdaş Felsefe, Sosyoloji Programında Türk Sosyologları ve Tarih Programında Hukuk Tarihi derslerinin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında 2 kısa cevaplı ve 1 açık uçlu soru yer alacak.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sakarya'da havai fişek büyük patlama
Sakarya'da havai fişek büyük patlama