Apple iPhone hatalar için yeni yazılım güncellemesi getiriyor 

Apple iPhone hatalar için yeni yazılım güncellemesi getiriyor 

Apple iPhone kullanım hataları eksikliği, zorluğu ve diğer cihazlarla bağlantı gibi sorunları gidermek için çalışma başlattı. İos Apple yazılım güncellemesi ile bir çok yeniliği getirecek. Çökme, telefon donması, batarya bitmesi, Animoji, telefonun kendini kapatması, mail ve uygulama kullanımı düzeltme gelecek.

13 Şubat 2018 - 15:14 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 - 15:19

Apple yazılım yönünden gelen şikayetleri dikkate alarak yeni çalışmalar başlattı. Apple (AAPL, + 4.06%) , geliştirme çizelgesini rahatlatarak iPhone'lar ve iPad'ler gibi iOS cihazları için yazılımını güncelleme biçiminde büyük bir değişiklik gerçekleştirmesi bekleniyor.

Apple en çok tercih eden kaliteli teknoloji ürünü olarak ön planda duruyor ama bazı sıkıntılarda yaşanıyor.
Bir zamanlar, iPhone, her şeyin yoluna gireceği en akıllı telefon seçeneği olmuştu. Android kullanım ağını ve kullanımını geliştirmesi, her yerde android kullanımının rantabıl kullanılmaya başlanması Apple’de yeni değişikliklerin, rekabetin önünü açtı.

Günlük yaşama entegre olan yazılım ve kullanımlar daha tercih edilmeye başlandı. İOS, Apple bu yönde bazı sorunlar yaşadı. Apple iPhone ve iPad kullanıcılarını sinir bozucu hale getiren buggier yazılımları unutulmadı.

Yazılım güncellemeleri sırasında geçmişte Apple donanımı her yıl güncellendi, bu nedenle şirket mühendislerini yazılım güncellemelerini aynı saatte dolaşmaya hazır hale getirmeye zorladı.

Ve bu bazen hata yapma anlamına geliyordu. Rasgele çökmeler ve batarya boşalması, donma uygulamaları , tuhaf otomatik düzeltme hataları gibi. Bunlar genellikle küçük yazılım güncellemelerinde oldukça hızlı bir şekilde düzeltildi ancak pek çok kullanıcı üzerinde kötü bir izlenim bıraktı.

Bazı kullanıcılar, uygulama çökmelerinden ve gelen çağrıların zamanında belirtilmediğinden şikayetçi oldu.

APPLLE YENİ YAZILIM GÜNCELLEMESİ NEYİ GETİRİYOR 

Şirket yıllık olarak yazılımını güncellemeye devam edecek ancak dahili mühendislerin ertesi yıla kadar parlak olmayan özellikleri geri planda tutmak için kendi inisiyatiflerini kullanacak.

Muhtemelen iOS 12 olarak adlandırılan bu güncelleme, Apple'ın mobil ve masaüstü platformlarında üçüncü taraf uygulamaları çalıştırma ve yeni "Animoji" karakterleri çalıştırma gibi yeni özelliklere sahip olacak gibi görünse de, planlanan bazı özelliklerin dışında kalacağı bekleniyor.

Bunlar arasında bir uygulamada birkaç pencere çalıştırma, kalem kalemi için yeni özellikler ve kullanıcıların belirli e-posta dizilerinden gelen bildirimleri kapatma imkanı tanıyan bir düğmesi olacak.
Güncellemeler bahar döneminde olacak
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'