Aracının her yerine şehit ismi yazdırdı

Aracının her yerine şehit ismi yazdırdı

Samsunlu motor ustası Onur Şirin, otomobilinin dışına 15 Temmuz şehitleri ve terörle mücadelede şehit düşen 350 kahramanın ismini yazdırdı.

10 Şubat 2018 - 15:25
Sponsorlu Bağlantılar---

Otomobil tamir işiyle uğraşan Samsunlu usta, otomobilinin dışına şehitlerin ismini yazdırdı.
Eski Sanayi Sitesi'nde motor ustası olarak hizmet veren Onur Şirin, şehitlere vefa örneği sergiledi. Aldığı şehit haberlerinden yüreği yanan usta, onların isimlerini yaşatmak için kendince çalışma başlattı.
15 Temmuz Hain darbe girişimi sırasında ve terörle mücadele kapsamında şehit düşen kahramanların isimlerini Tofaş marka aracının üzerine yazdırdı. Otomobilinin her bir yanında şehit ismi bulunan Şirin’in aracı büyük ilgiyle karşılandı.
Kırmızı renkli olan otomobilin camlarında Türk Bayrağı motifleri, yan camlarına da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit Astsubay Ömer Halisdemir, Trabzonlu şehit Eren Bülbül'ün fotoğraflarını yatıştırdı. F-16 savaş uçağının resmiyle de aracı renklendirdi.
350 şehidin isminin otomobilin üzerinde yazılı olduğunu belirten Şirin, “Şehitlerimiz gazilerimiz bizim kahramanınız. Vatan uğruna canlarını hiçe sayarak feda ettiler. Onlara minnettarız. Her şehit haberinde yüreğim yanıyor. Onların isimlerini yaşatmak istedim. Aracımda yazan şehit isimleri bizim onurumuz, gurumuzdur. Herkes takdir etti. Manevi bir duygu oluşturmak istedim.” dedi.


 

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...
2021 yılı makroekonomik istikrara için reform yılı olacak
2021 yılı makroekonomik istikrara için reform yılı olacak