Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna teröristler saldırıdı

Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna teröristler saldırıdı

Artvin'in Ardanuç ilçesi Yanıklı mevkiinde Kemal Kılıçadoroğlu'nun konvoyunun geçişi sırasında teröristler ile öncü güvenlik timleri arasında çatışma çıktı. 1'i ağır 3 asker yaralandı. CHP Genel Bakanı, zırhlı araçla bölgeden uzaklaştırıldı. Kılıçdaroğlu, "Biz iyiyiz kimse kaygılanmasın'

25 Ağustos 2016 - 15:24 - Güncelleme: 27 Ağustos 2016 - 21:46

Artvin'in Ardanuç ilçesi Yanıklı mevkiinde Kemal Kılıçadoroğlu'nun konvoyunun geçişi sırasında teröristler ile öncü güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Karadeniz programına çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şavşat'tan Ardanuç ilçesine giderken konvoyu özel harekat polisleri tarafından, ileri noktada teröristlerin tespit edilmesi ve çatışma çıkması nedeniyle durduruldu.

Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun güvenliğini sağlamak için görevlendirilen öncü jandarma güvenlik güçleri konvoyun önünde, yaklaşık 500 metre mesafede bir mevzi ve terör örgütü üyelerini tespit etti. Çıkan çatışmada biri ağır 3 güvenlik gücü yaralandı. Çatışma çıktı. Teröristler mevzilerinden ormanlık alana kaçtı.

Çatışmanın çıkması üzerine özel harekat polisleri sıcak temas sağlanan noktaya yakın bir yerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu aracı ve konvoyu durdurarak güvenliği sağlamaya çalıştı. Bu sırada, polis ormanlık alanda tespit ettikleri noktalara ateş açtı. Bölgeye çok sayıda güvenlik gücü sevk edildi.

Kemal Kılaçdaroğlu zırhlı araçla güvenli bir noktaya götürüldü. Konvoyda bulunanlarda yine güvenlik önlemleri altında bölgeden uzaklaştırıldı.

KEMAL KILAÇDAROĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Telefonla canlı yayına bağlanan Kemal Kılıçdaroğlu, "Şuan güvenli bölgedeyiz. Çatışmalar devam ediyor. Bölgede çatışan erlerimize inşallah bir şey olmaz. Bizim için kimsenin kaygılanmasına gerek yok. İyi durumdayım. Çatışma bölgesinden çıktık.  Can kaybımız inşallah olmaz" dedi.

CHP VALİDEN BİLGİ ALDI 

CHP yetkililerine Artvin Valisi Muhtarem İnce bilgi verdi. Yapılan açıklamada, "Konvoy a 9 araçlık öncü güvelik timi verildi.  Genel Başkanın gideceği yol güzergahında  öncü timler güvenlik kontrolü yaptığı sırada mevzi tespit etti. O mevziden öncü time ateş açıldı, çatışma çıktı. Öndeki koruma timinin şoförü ağır yaralandı. Genel başkanın aracı öncü timden gerideydi.  Öncü timi çatışmaya girdi, teröristler ormanlık alana kaçtı.  Gerekli tüm güvenlik önlemi alındı" bilgisi verildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ise "Aralıklı çatışma devam etti. Bulunduğumuz noktada tek yönlü silahlı çatışma oldu. Oradan güvenli bir şekilde ayrıldık" dedi.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de  Koronavirüs önlemleri arttı 
Türkiye'de  Koronavirüs önlemleri arttı 
Çukur dizini bitecek mi final ne zaman yapacak
Çukur dizini bitecek mi final ne zaman yapacak