Asansör güvenli MMO’ya emanet

Asansör güvenli MMO'ya emanet

Tekkeköy Belediyesi ve MMO arasında imzalanan protokolle ilçedeki tüm asansörlerin periyodik bakım kontrolü oda tarafından gerçekleştirilecek.

19 Aralık 2018 - 12:49
Sponsorlu Bağlantılar---

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan arasında imzalanan protokol ile asansörlerin periyodik kontrolleri Samsun Makine Mühendisleri Odası tarafından yapılacak.

Tekkeköy Belediyesi, 4 Mayıs 2018 tarihli ve 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansörlerin Periyodik Kontrol Yönetmeliği” hükümleri gereğince Tekkeköy ilçe sınırları içinde yer alan asansörlerin güvenli ve işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının tespiti, tescil ve periyodik kontrolleri için anlaşma yaptı. Belediye vatandaşların can ve mal güvenliği ile asansörlerin işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının tespiti için Samsun Makine Mühendisleri Odası ile 2 yıllık protokol imzalandı.

Togar, ‘Asansörlerin Kontrollerini Önemsiyoruz’

Tekkeköy ilçesi sınırlarında yeni yapılan tüm binalarda asansör olduğuna dikkat çeken ve bu asansörlerin insan hayatı noktasından büyük önem taşıdığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tekkeköy her geçen gün daha da büyüyen gelişen ve yapılaşması devam eden bölgenin en önemli yerleşim yerleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle hızlı büyüme, nüfus artışı ve buna paralel olarak yeni binalar yükseliyor. Bu binaların tamamında hayatımızı kolaylaştıran asansörler var. Bu asansörler binalarda bizlerin, ailemizin, yakınlarımızın ve tüm bireylerin canını taşıyan önemli araçlardır. Bizlerde bu konuda çok hassas davranarak, halkımızın can güvenliği için Tekkeköy Belediyesi olarak bu tür konulara özen gösteriyoruz” dedi.

Tekkeköy’de Asansörler Mercek Altında

Asansör kontrollerinin yılda en az bir kere yaptırılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu kaydeden Başkan Togar, “Vatandaşlarımızın mal ve can güvenliği bizim için ilk sırada gelir. Bu manada 4 Mayıs 2018 tarihli ve 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Asansörlerin Periyodik Kontrol Yönetmeliği’  hükümlerine göre ilçe sınırlarımızda bulunan asansörlerimizin bakım ve periyodik kontrollerinin yapılması maksadıyla Samsun Makine Mühendisleri Odası ile 2 yıllık protokol imzalamış bulunmaktayız. Belediyemiz ve ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...