Asarcık güreş festivali

Asarcık güreş festivali

Samsun'un Asarcık ilçesi Tuzaklı Mahallesi Güreş festivali gerçekleştirildi.

23 Ağustos 2018 - 14:33
Sponsorlu Bağlantılar---

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bayramın ikinci gününde geleneksel güreş festivallerinde vatandaşlarla buluştu. Tuzaklı Mahallesi ve Asarcık'ta festivallere katılan Başkan Genç, geleneksel değerlere sahip çıkan ve yaşatmaya çalışan bir anlayışla görev yaptıklarını söyledi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yayla Mahallesi’nde her Kurban Bayramı’nda düzenlenen geleneksel güreş şenliğine katıldı. Burada davul zurnalarla karşılanan ve yoğun ilgi gören Başkan genç, önce güreş alanındaki vatandaşları selamladı, ardından güreşçilere başarı diledi. Tuzaklı Mahallesi Muhtarı Alaattin Körnaz ile birlikte diğer çevre mahalle muhtarlarının da katıldığı şenlikte güreşleri izleyen Genç, milli ve geleneksel değerlere sahip çıktıklarını söyledi.

'BELEDİYECİLİK YOL YAPMAK DEĞİLDİR'

Şenlikte yaptığı konuşmada vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayan Başkan Osman Genç, "Bizim için belediyecilik yol, kaldırım, kanal yapmak ve vergi toplamak değildir. Geleneksel değerlerimize sahip çıkan ve yaşatmaya çalışan bir anlayışla görev yapıyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş değerlerimize sahip çıkmak bizim görevimiz. Halkımızın birlik ve dayanışma ruhunun pekişmesine katkı sağlayacak, manevi mutluluğunu destekleyecek çalışmalarımız bundan sonra da artarak devam edecektir” dedi.

 

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a düştü
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a...
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor