At, eşek domuz eti ithal edilecek mi bakan açıkladı

At, eşek domuz eti ithal edilecek mi bakan açıkladı

Muhalefetin gündeme getirdiği Türkiye'nin at, eşek domuz eti ithal edeceği yönündeki iddiaları Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirl, yalanladı.

16 Aralık 2019 - 14:55
Sponsorlu Bağlantılar---

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, muhalefetin gündemi getirdiği  iddialara yönelik net konuştu, "Türkiye'nin ithal ettiği at eti, eşek eti, domuz eti yoktur." dedi.

Bütçe görüşmeleri devam ederken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bakanlığıyla ilgili konularda bilgi verdi. Özellikle muhalefetin gündemi getirdiği,  Türkiye'nin Sudan'dan at ile eşek eti ithal edileceği yönündeki iddiaları üzerine Bakan Pakdemir, konuyu yalanladı.

Bakan Pakdemir, şu ifadeleri kulandı, "Böyle bir talep mi varmış? Bu konuda teknik gerekli bilgiye sahip olmadan arkadaşlarımız yorumlar yapıyorlar. Ben bunları doğru bulmuyorum. At eti meselesi şudur; 'GTİP' diye bilinen yurtdışında 'HS' denilen genel tarif vardır, her ürün grubuyla ilgili. Bunlar at, eşek, dana ve diğer etleri de kapsar. Bununla ilgili bir yanlış anlaşılma var. Yoksa Türkiye'nin ithal ettiği at eti, eşek eti, domuz eti de yoktur."

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...