• Reklam
  • Reklam
Atakum’da Osmanlı hamam dönemi

Atakum'da Osmanlı hamam dönemi

Atakum Belediyesi tarafından Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden eserler taşıyan Osmanlı Hamamı hizmete girdi.

13 Mart 2018 - 12:42

Samsun Atakum Belediyesi'nce Mevlana Mahallesinde yapımı tamamlanan Osmanlı Hamamı hizmete girdi. İçerisinde tuz odası, havuz, sauna ve dinlenme alanları bulunan hamam şimdiden büyük ilgi gördü.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın Atakum için 55’te 55 proje sözü içinde bulunan Osmanlı Hamamları projeleri ilçe halkına hizmet vermeye başladı. Osmanlı hamamlarının tüm bölgeye hizmet verecek önemli bir proje olduğunu ifade eden Başkan Taşçı, “Bugün itibariyle vatandaşlarımıza kapılarını açan Atakum Osmanlı Hamamları, kadın ve erkekler için olmak üzere iki ayrı bölümden oluşuyor. İçerisinde her bölüm için ayrı ayrı, sauna, tuz odası, yüzme havuzu ve dinlenme alanları bulunduran Osmanlı Hamamları, bin 600 metrekare alan üzerine, Osmanlı ve Selçuklu mimarisi ile inşa edildi. Bugün itibariyle hizmet vermeye başlayan Atakum Osmanlı Hamamları, inanıyorum ki kısa bir süre içerisinde Samsun’un en önemli turizm duraklarından birisi olacak." dedi.

ATAKUM ARTIK MARKA

İlçede bulunmayan bir hizmeti daha vatandaşlarla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakumlu hemşerilerimize, birçok ihtiyaçları için ilçeden ayrılmak zorunda kalmayacakları sözünü vermiştik. Verdiğimiz sözleri sırasıyla yerine getiriyoruz. Noter, devletin sağlık hizmetleri için hastane binası gibi projelerimizden sonra, şimdi de Osmanlı Hamamları projemizi tamamlayarak, Atakum’un önemli bir eksikliğini daha gidermiş olduk. Atakum Belediyesi olarak 3 buçuk yıl içerisinde hayata geçirdiğimiz 79 projenin her biri, Atakum’u daha yaşanılabilir bir kent haline getirirken, diğer yandan da marka kentler arasındaki yerini almasını sağladı. Atakum, artık tüm Türkiye’de bilinen, göç alan ve her yıl rekor düzeyde nüfusu artan bir ilçe. Atakum Belediyesi olarak ilçemizin her alanda yükselişinin sürdürülebilmesi adına, gece-gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu