Atakum’da Ramazan bereketi

Atakum'da Ramazan bereketi

Atakum Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi gerçekleşen Geleneksel Mahalle İftarları buluşmasında, binlerce Atakumlu aynı sofra etrafında buluştu.

21 Mayıs 2018 - 13:24

Atakum Belediyesi tarafından beş yıldır sürdürülen Geleneksel Mahalle İftarları buluşmaları kapsamında Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Denizevleri, Küçükkolpınar ve Esenevler mahalleleri sakinleri, mahalle muhtarları ile Atakum Belediye Meclis Üyeleriyle, Atakum Cumhuriyet Lisesi bahçesinde kurulan dev sofrada buluşarak, hep birlikte oruçlarını açtı. Ramazan ayının birleştirici gücünü en iyi şekilde hissettiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ramazan ayının Atakum’da en güzel haliyle yaşandığını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak Ramazan ayının maneviyatına uygun bir şekilde programlar düzenleyerek vatandaşlarımızı bir araya getiriyor, aynı sofra etrafında buluşturuyoruz. Ramazan ayının manevi iklimini en güzel şekilde soluyarak, birlik ve beraberliğimize en güzel şekilde destek veriyoruz. Mübarek Ramazan ayının birleştirici gücünü önemsiyoruz ve bu önemden hareketle, bu yıl beşinci kez düzenlediğimiz mahalle iftarları buluşmaları ile dev iftar sofraları kuruyoruz. Binlerce vatandaşlarımız tüm farklılıkları bir kenara koyarak aynı sofra etrafında bir araya geliyor. Bu birliktelikten büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Ramazan ayını buruk geçiren miletler olduğuna dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Mübarek Ramazan ayını mazlum coğrafyalarda, zulüm ve işkence altında geçiren din kardeşlerimiz var. Başta Filistin’deki kardeşlerimiz olmak üzere tüm mazlumlara kurtuluş diliyoruz. İnşallah onlar da en kısa süre içerisinde tam bağımsız bir şekilde, huzurla, böyle güzel iftar sofraları kurarak etrafında birleşirler. Bizler dualarımızla her zaman onların yanlarındayız. Bu vesileyle bir kez daha böyle mübarek bir ayda yaptığı katliamdan dolayı İsrail’i kınıyor, 64 Şehit veren Filistin devletine ve milletine başsağlığı diliyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin inşallah” şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'