• Reklam
  • Reklam
Atakum’da şefkat eli

Atakum'da şefkat eli

Atakum Belediyesi yazın sıcak, kışın ise soğuk ve yağıştan etkilenmelerini önlemek için gerçekleştirdiği çalışmalarla, sokak hayvanlarını yaşama bağlıyor.

03 Nisan 2018 - 18:26 - Güncelleme: 06 Nisan 2018 - 13:41

Atakum Belediyesi tarafındani, ilçenin birçok noktasına yerleştirilen kedi evleri, mamamatikler ve köpek kulübeleri, ilçede yaşayan vatandaşların da desteğiyle sokak hayvanlarının yaşamına destek sağlıyor. Atakum Belediyesi yazın sıcak, kışın ise soğuk ve yağıştan etkilenmelerini önlemek için gerçekleştirdiği çalışmalarla, sokak hayvanlarını yaşama bağlıyor.

SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKILIYOR

Atakumluların hayvansever bir yapısı olduğunu kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakumlu hemşerilerimiz sokak hayvanlarını önemsiyor ve onlara verdiği değeri her zaman gösteriyor. Biz de Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz köpek kulübeleri, kedi evleri ve mamamatikler gibi projelerle, sokak hayvanlarının yaşama tutunması için önemli bir imkan sunuyoruz. Sokak hayvanlarının da tıpkı insanlar gibi barınma, su ve mama ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor. Onlar da bizler gibi üşüyorlar, acıkıyorlar, susuyorlar, sıcaklardan bunalıyorlar fakat söyleyemiyorlar. Atakum Belediyesi olarak onların ihtiyaçlarını önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

ATAKUMLULAR DESTEKLİYOR

Amaçlarının, sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamaları olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum’da yaşayan her canlıya karşı sorumluluk hissediyoruz ve bu duyguyla çalışıyoruz. Köpek kulübelerimiz ve kedi evlerimiz ile mamamatiklerimiz, iklim koşulları değişse de sokak hayvanlarının imdadına yetişmeye devam ediyor. Hayvanlarımız, ilçemizin çeşitli noktalarına yerleştirdiğimiz mamamatiklerden karınlarını doyurup susuzluklarını giderirken, yağışlı havalarda ise onlar için hayata geçirdiğimiz kedi evi ve köpek kulübelerine sığınıyorlar. Vatandaşlarımız da mamamatiklerimizin içerisine attıkları geri dönüşüm malzemeleriyle hem çevre kirliliğini önlüyor, hem de sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamış oluyor ” diye konuştu.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sorunlara ortak çözüm
Sorunlara ortak çözüm
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri