Baba kızdı, kızını icrayla evden çıkardı

Baba kızdı, kızını icrayla evden çıkardı

Antalya'da 2,5 yıldır babasının evinde oturan kadın, kira ödemediği gerekçesiyle babası tarafından icraya verilip tahliye davası açıldı, mahkeme evin boşaltılmasına karar verdi.

20 Aralık 2018 - 14:26
Sponsorlu Bağlantılar---

Antalya'nın Kepez ilçesi Yeni Doğan Mahallesi'nde babasının 4 dairesi bulunan apartmandaki dairelerden birinde 2,5 yıl oturmaya başlayan Yasemin Güneş, tahliye kararı ile şaşkına döndü.

Babası M.Ö., ile anlaşarak evde oturmaya başladığını belirten Güneş, aralarında daha sonra yaşanan anlaşmazlık nedeniyle babasının kendisinden kira ödemesini istediğini, ardından icra ile tahliye davası açtığını  iddia etti.

Antalya 2. İcra Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, Yasemin Güneş ve eşi ile davacı M.Ö.'in avukatı katıldı. Yasemin Güneş, babasının isteği üzerine söz konusu dairede oturduklarını, alacaklarını isteyince babasının da kendilerinden kira istediğini öne sürdü.

Mahkeme icra takibinin devamına, takip konusu asıl alacak 7 bin 200 liranın yüzde 20'sini oluşturan 1440 lira icra inkar tazminatının davalıdan alınarak davacıya verilmesine ve dairenin tahliyesine karar verdi.

BABA KENDİNİ SAVUNDU

Baba Mehmet Özen, kızının alacaklarını isteyince kendisinin de kira istediği iddiasının gerçek olmadığını, ev aldığı için borcu olduğunu, kendilerinin maddi zorluk çekerken kızlarının evde bedava oturduğunu, en son kızlarından 500 TL yardım amaçlı kira bedeli istediğini, bunu kabul etmemeleri üzerine kızarak evi boşaltmalarını istediğini anlattı.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...