• Reklam
  • Reklam
Babalar ve çocuklar fidan dikti

Babalar ve çocuklar fidan dikti

2017 yılında kurulan İlk İş Babalık Platformu, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programını tamamlayan babalardan ve çocukları fidan dikti..

09 Nisan 2018 - 11:59

2017 yılında kurulan İlk İş Babalık Platformu, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programını kapsamında etkinlikler sürüyor.

Samsun İlk İş Babalık Platformu, Samsun Orman İşletme Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliğiyle Kamalı Mahallesinde Vali Yardımcısı Hakan Kubalı’nın da katılımı ile baba-çocuk ağaç dikimi etkinliği yapıldı. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programına 100 baba, 100 çocuğu katıldı. Babaların çocuk bakım ve gelişiminde sorumluluk üstlenmesi ile karşılıklı yakın ilişki kurmasının önemine dikkat çekerek farkındalık uyandırmaya çalışan İlk İş Babalık Platformunda yer alan bütün babalar giydikleri tişörtleriyle de mesaj vermeyi unutmadılar.

PROJE TÜRKİYE İLE BULUŞACAK

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı yaptığı konuşmasında “Böyle güzel bir etkinlikle bizleri bir araya getiren İlk İş Babalık platformuna ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada 2 şey yaptık, diktiğimiz fidanlarla Samsun’umuzun geleceğine güzellikler bırakırken çocuğun büyümesinde, gelişimde babanın katkısını ve bu katkının önemi vurgulamak. Böyle etkinliklerle umarım sesimiz Samsun’dan tüm Türkiye’ye ulaşır ve yarınlarımız için bilinçli, geleceği şekillendirecek çocuklar yetiştiren ilgili babaların sayısı dahada artar.” dedi.

BABA-ÇOCUK İLİŞKİSİ ÇOK ÖNEMLİ

Baba-Çocuk ağaç dikimi etkinliği konusunda açıklama yapan İlk İş Babalık Platformu üyesi Şükür Akçay, "Baba ve annenin çocuk üzerindeki rolleri değerlendirildiğinde genel olarak çocuğun bakımında ve gelişiminde sorumluluğun annede olduğuna dair bir algı var. Babalar çocukların gelişimi ve eğitimi konusunda birinci derecede kendilerini sorumlu hissetmiyor ve ne yapabilecekleri konusunda yeterince bilgi sahibi değil." diye konuştu.

 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sorunlara ortak çözüm
Sorunlara ortak çözüm
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri