Bahçeli açıkladı AK Parti MHP ittifakı yerel seçimde yok

Bahçeli açıkladı AK Parti MHP ittifakı yerel seçimde yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında flaş cümlelerle yerel seçimde ittifak kararını açıkladı. Bahçeli, "Kendi yolumuzu artık kendimiz çizeceğiz. Her seçim bölgesinde kendi adaylarımızı çıkaracağız" dedi.

23 Ekim 2018 - 11:41 - Güncelleme: 23 Ekim 2018 - 12:43
Sponsorlu Bağlantılar---

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında flaş açıklamlar yaptı. Cumhur ittifakına ilişkin konuşan Bahçeli, "Hiçbir ittifak bir tarafın yok sayılmasıyla ayakta kalamaz. İttifak niyetimiz yok. Kendi yolumuzu artık kendimiz çizeceğiz. Her seçim bölgesinde kendi adaylarımızı çıkaracağız" dedi.

Çeşitli konulara değinen MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Çağımızın değerleri hamaset kapanındadır. Yalan revaçta gerçek raftadır. Petrole sahip olmak servet içinde yüzmek hiç kimseyi daha akıllı ve vicdanlı yapmamıştır, yapmayacaktır. Yemen'de 13 milyon kişi karnını doyuracak durumdan mahrumdur. İslam ülkelerinde yüz milyonlarca insan yerinden yurdundan kopmuştur. Kıtlıklar yolsuzluklar savaşlar cinayetler haksızlıklar düşmanlıklar çıkar çatışmaları iktidar kavgaları İslam toplumlarını uçurumun kenarına kadar sürüklemiştir." diye konuştu.

Cemal Kaşıkçı konusuna değinen Bahçeli, "Cemal Kaşıkçı alenen ve adice katledilmiştir. Kim ya da kimlerin emriyle öldürüldüğü belli değildir ama bütün oklar veliaht prensi göstermektedir.  Sayın Cumhurbaşkanının bugün yapacağı açıklamalar ise kafa karışıklığını tamir edecektir. Suç mahalli olarak neden İstanbul seçilmiştir. Kaşıkçı sadece muhalif kişiliği yüzünden mi seçilmiştir. Veliaht Prens Selman cinayetin neresindedir.  Adam olsunlar edepli olsunlar, Müslüman gibi davransınlar." dedi.

"AF TALEBİNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"

Af konusunda kararlı olduklarını ifade eden Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü; "TBMM ye sunduğumuz kanun teklifi bir af değildir. Toplam 7 maddeden oluşmaktadır. Kanun teklifimiz 3. Maddesindeki hangi suçların olduğu bellidir. Milletimize neyi söylediysek onu yerine getirme peşindeyiz. Vazgeçmek yok geri dönüş yok.  Bizim teklifimizi uyuşturucu eksenine endekslemek tarifi olmayan insafsızlıktır. Cezaevlerinde olanlar insan değil mi? Ne yapalım alayını birden fırınlara atıp yakalım mı, sürgüne mi yollayalım? Kanun teklifimizi AK Parti’nin değerli milletvekilleri ister kabul ederler ister reddederler. Kararlarına saygı duyarız ama Milliyetçi Hareket Partisi teklif metinin asla dönmeyecektir."

CUMHUR İTTİFAKI SÜRÜYOR

Konuşmasının yanlış anlaşıldığını ifade eden Bahçeli, ikinci bir açıklama yaparak, "Cumhur İttifakı sürüyor" dedi.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...