Bakanlık koronavirüs fırsatçıları için VIMER-189 hattı...

Bakanlık koronavirüs fırsatçıları için VIMER-189 hattı hizmette

Hazine ve Maliye Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle fırsatçılık yapanların VIMER-189 hattına şikayet edilmesi için çalışma başlattı

12 Mart 2020 - 16:01
Sponsorlu Bağlantılar---

Hazine ve Maliye Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle gıda, hijyen ve tıbbi malzemelerde fırsatçılık yapanlar için harekete geçti. Bakanlık, bu doğrultuda şikayetleri almak üzere VIMER-189 ihbar hattında uzman bir ekip görevlendirildi.

Koronavirüsün Türkiye'de görülmesinin ardından gıda, hijyen ürünleri ve maske gibi tıbbı malzemelere fahiş fiyat artışı sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, vatandaşlardan gelen şikayetler için VIMER-189 ihbar hattında uzman bir ekibin görevlendirildiği söylendi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:"Koronavirüs nedeniyle bazı gıda maddeleri, hijyen ürünleri ve tıbbi malzemeler gibi ürünlerde yapılan haksız fiyat artışı ve stokçuluk iddialarına ilişkin olarak şikayetleri almak üzere Bakanlığımız VIMER-189 ihbar hattında uzman bir ekip görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımız konu ile ilgili şikayetlerini söz konusu hattımıza iletebilirler. Haksız fiyat artısı ve stokçuluk yapmak suretiyle vatandaşlarımızın mağduriyetine neden olan fırsatçılar ile ilgili süreç, yasal işlem başlatılmak üzere Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir."

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...