Başbakan Yıldırım’dan muhalefete seçim vaadi eleştirisi

Başbakan Yıldırım'dan muhalefete seçim vaadi eleştirisi

Başbakan Binali Yıldırım, seçimler için adayların vaatlerinde ölçünün kaçtığını ifade ederek, "'Üfle evladım üfle, kaval elin, yel Allah'ın' derdi. Bunlar üflemeye bir ay daha devam edecekler" dedi.

12 Mayıs 2018 - 15:27

Başbakan Binali Yıldırım, seçimler için muhalefet adaylarının vaatlerinde ölçünün kaçtığını ifade ederek, "'Üfle evladım üfle, kaval elin, yel Allah'ın' derdi. Bunlar üflemeye bir ay daha devam edecekler" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan de etkinliklere katıldı. Havalimanında karşılamaya gelen hemşehrileri ile uzun süre sohbet eden Yıldırım, karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaştı. Hükümet Konağı'na geçilmesinin ardından Yıldırım, 76 tesisin toplu açılış törenini yapmak üzere merkez spor salonuna gitti.

Salondaki konuşmasında Erzincan'a müjdelerini sıralayan Başbakan Yıldırım, stadyum, hipodrom yapma kararı aldıklarını söyledi. 

Solunu dolduran hemşehrilerinin sloganları arasında konuşmasına devam eden Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinde 16 Nisan'da oluşan iradenin sandığı yansıyacağını ifade etti. Aslında 16 Nisan'da karar verildiğini belirten Başbakan Yıldırım, "24 Haziran, açılan bu yolun, bu kararın uygulamaya geçeceği tarihtir, bir işin tamamlanmasıdır. 16 Nisan'da oluşan irade, 24 Haziran'da sandığa yansıyacak ve 24 Haziran'da milletimiz, ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirecek, güçlü iktidarı, sürekli istikrarı sağlayacak kararı verecektir. Bugüne kadar milletimizin verdiği karar hiç yanlış olmamıştır, milletin kararı başımız gözümüz üzerindedir" diye konuştu.

EL SIKIŞMA DÖNEMİ

Meclis'te kabul edilen yasalarla ilgili değerlendirmede bulunan Başbakan Yıldırım, "Yatırımlar bakımından ülkemizin cazibesini artıracak adımlar atıyoruz. Vatandaşla devlet arasındaki anlaşmazlıklara noktayı koyuyoruz. Bakın birkaç gün önce kanun çıktı, bütün borçlar yeniden gözden geçiriliyor. Bu bir barış, bir uzlaşmadır. Vatandaşla bir el sıkışma dönemi başlıyor. Olur ya borcunuz vardı, ödeyemediniz, o takibe girdi, faizi var bunların, hepsini uzlaşacak ve el sıkışacak yasal düzenlemeyi yaptık. Piyasayı hareketlendirmek ve vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacıyla konutta bir kampanya başlattık. Hem faiz oranları düşürülüyor, hem de vadeler uzuyor. Kamu harçlarını da aşağı çektik. Çünkü biz önce milletim, önce ülkem diyoruz" dedi.

SEÇİM VAATLERİNDE ÖLÇÜ, AYAR KAÇTI

Seçimler için adayların vaatlerinde ölçünün kaçtığını ifade eden Başbakan Yıldırım, "Vaatlerde ölçü, ayar kaçmış durumda. Bu ölçüsüz, hesapsız vaatlere karşı rahmetli babaannem dinler, sonunda da, 'Üfle evladım üfle, kaval elin, yel Allah'ın' derdi. Bunlar üflemeye bir ay daha devam edecekler. Ama millet üflemeye değil de sonuca bakar. Ne getirdin kardeşim, memleketi nereden aldın, nereye götürdün, nereye götüreceksin, bunu anlatacaksın. Biz vaat verirken, geleceği anlatırken, arkamızda dolu dolu geçmişimiz var. Çok şükür alnımız ak" diye konuştu. 

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ depremi 30 atom bombasına eş değer
Elazığ depremi 30 atom bombasına eş değer
Elazığ'da büyük deprem, 4 ölü ve yaralılar var
Elazığ'da büyük deprem, 4 ölü ve yaralılar var