Başkan Şahin, Havza artık göç alacak

Başkan Şahin, Havza artık göç alacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçede yapılan büyük yatırımlarla artık göç veren değil göç alan bir ilçe haline geleceğini söyledi.

26 Mayıs 2018 - 11:46

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Havza ilçesinde yapılacak olan turistik termal tesisin temel atma töreni ile Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 99. Yıldönümü resmi kutlama programlarına katıldı.

Başkan Şahin, yaptığı konuşmada Havza ve Samsun halkının 25 Mayıs Atatürk’ün Havza’ya geliş yıldönümünü kutladı.

"Samsunumuzun gerçekten potansiyelleri çok fazla. Işığın yakıldığı şehir. Cumhuriyetin ilk adımlarının atıldığı şehir." diyen Şahin, " Samsunumuzda tarım, sanayi ve turizmde yeni yeni büyük gelişmeler var. Samsun gerçekten Karadeniz’in Anadolu’ya açılan kapısı ve 17 ilçesi ile beraber büyük bir potansiyele sahip. Havzamız için bu tesisin geç kalmış olduğunu düşünüyorum. Çünkü her zaman biz biliyoruz ki çocukluğumuzdan beri şifa için herkes Havza’ya gelirdi. Bu yatırımın buraya gelmesinde emeği olan belediye başkanımızı da tebrik ediyorum. Havza da diğer ilçelerimiz gibi göç veren bir ilçemiz. Ama inşallah bu termal kaplıcanın, bu tatil köyünün hayata geçmesi ve yakında kurulacak olan organize sanayi bölgemizle beraber inanıyorum ki göç veren değil göç alan bir ilçe haline gelecektir. Bu vesileyle Samsunun gelişmesi ve büyümesine de katkısı olacaktır. Bu yatırımla beraber Havzamız daha da gelişecektir. Bu yatırımı yapan değerli yatırımcımıza da teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Şahin,  Atatürk’ün Havza’ya gelişinin kutlama programına katıldıktan sonra İlçe Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret etti ve ardından ilçeyi gezerek vatandaşlarla ve esnafla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hizmette eşitlik
Hizmette eşitlik
İlkadım Kent Konseyi toplandı
İlkadım Kent Konseyi toplandı