Borçlar için arsalar satışta

Borçlar için arsalar satışta

Atakum Belediyesi borç ödemek için kamu arazilerini satışa çıkarıyor.

11 Kasım 2019 - 12:19 - Güncelleme: 11 Kasım 2019 - 12:29
Sponsorlu Bağlantılar---

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediyenin esnafa olan borçları ödeyebilmek amacıyla satışa çıkarma kararı aldığı arsalarla ilgili, "Bu arsalar borç karşılığı birilerine de verilse usullerine göre verilecek ve meclisle de halkla da bu bilgiler paylaşılacak" dedi

Atakum Belediye Meclisi kasım ayı ikinci toplantısı Atakum Belediye Başkanı Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. Mecliste, ilgili komisyonlara havale edilen 8 gündem maddesi oylandı. Gündem maddeleri, 6 oy birliği 2 de oy çokluğu ile karara bağlandı. Mecliste, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün ‘Taşınmaz Mal Satışı’ ile ilgili oluşturulan Plan-Bütçe Komisyonu Raporu değerlendirildi. Başkan Deveci, Atakum Belediyesi’nin esnafa borcu olduğunu ve bu borcun kamu malının değerlendirilerek ödenmesinin bir seçenek olduğunu ifade etti.

ESNAFIN TALEBİ VAR


‘Şeffaf Belediyecilik’ anlayışıyla satılacak ya da borç karşılığı verilecek arsaların hem Meclis üyelerinin hem de Atakum halkının takip edebileceği bir platform oluşturulacağını ifade eden Başkan Deveci "Şunun bilinmesini istiyorum. Bu arsalar borç karşılığı birilerine de verilse usullerine göre verilecek. Size bilgi sunulacak. 'Değeri ne kadar? Satış tutarı ne kadar? Nasıl satıldı? İhalelere kim girdi?' gibi sorulara cevap olacak şekilde internet sitemizde yayınlanacak. Oradan tüm Atakumluların bilgisine sunacağız. Belediyeler, düzenli bir ortaklık payından ya da başka bir yöntemle arsa üretip oradan gelir elde etmemeli. Ben siyasi bir maruzat yaratabilmek ya da amacım kendime bir haklılık payı çıkarmak değil, geçmişte yapılanlar sadece bir önceki değil öncesi de var. Bu şehirle ilgili benim en başından beri itirazlarım var bu şehrin kurulamamasına ilişkin.” diye konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...