Bozdağ, ADD darbeyi kutsamıştır

Bozdağ, ADD darbeyi kutsamıştır

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin 21 Mayıs 1960 darbesini öven açıklamasına sert tepki gösterdi.

28 Mayıs 2018 - 13:36

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, seçim çalışmalarını sürdürdüğü memleketi Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nce (ADD) 27 Mayıs 1960 darbesiyle ilgili sosyal medyadan yapılan paylaşıma tepki gösteren Bozdağ, "Atatürkçü Düşünce Derneği, darbeci zihniyete sahip olduğunu, darbe ve darbecileri kutsayarak, ortaya koymuştur. Bu, Atatürk’e de büyük saygısızlıktır. Orada Atatürk ismini kullanarak, kendisine yer edinenler, yuva edinenler, Atatürk’ün hatırasına da çok büyük saygısızlık yapmışlardır. Hepimiz biliyoruz ki 27 Mayıs 1960 darbesi, cumhuriyet döneminde demokrasimize indirilmiş ilk darbedir. Kanlı bir darbedir. Masum bir başbakan ve bakanlar, haksız şekilde idama gönderilmiştir. Bunu kutsayacak, bunu övecek, bunu takdir edecek zihniyet; ancak köhnemiş zihniyettir. İnsanlıktan nasibini almamışlar; ancak böyle bir cinayeti, katliamı, hukuk dışılığı onaylayabilir. Atatürkçü Düşünce Derneği’nde hüküm süren zihniyetin, Atatürk’ten ne kadar uzak olduğunu göstermiştir. Onlar 'Atatürk tüccarlığı' yapıyor" diye konuştu.

İzmir'de, TRT ekibinin aracına saldırılması üzerinden CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştiren Bozdağ, "Cumhurbaşkanı adayı Sayın İnce, efelenerek, kabadayılık yaparak, etrafa tehdit salarak, kendine yer edinmeye çalışıyor. Bu da fevkalade yanlış bir şey. TRT’yi uzunca zamandır konuşmalarında hedef gösteriyor." dedi.

FETÖ DOSYALARI ABD'YE KURALLAR KAPSAMINDA GÖNDERİLDİ

Muharrem İnce'nin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin iddialarını sürdürmesiyle ilgili de konuşan Bozdağ, "Bir defa şunu ifade etmek gerekli. Gönderilen evrak, tamamen Türkiye ile ABD arasındaki ikili anlaşmaya uygun evraklardır. Aranan usul ve şartlar neyse hepsine uygun hazırlanmıştır." bilgsiini verdi.

Almanya'nın, HDP mitingine izin vermesine de tepki tepkisini sürdüren Bozdağ, "Türkiye’nin seçimi, Almanya’yı neden bu kadar telaşlandırdı? Adil ve objektif durma gereği bile duymadan, PKK’lılara miting yapma izni verdi." yorumunu yaptı.

 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser