• Reklam
  • Reklam
Büyükşehir altı kupa kazandı 

Büyükşehir altı kupa kazandı 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, 6 ayrı kategoride kupa kazandı. 

05 Mart 2018 - 16:13

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, Okul Sporları Halk Oyunları Samsun İl Şampiyonası’nda 6 kategoride kupa aldı.
Okul Sporları Halk Oyunları Samsun İl Şampiyonası, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti..  Türkiye Halk Oyunları Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği şampiyonaya 23 ekip katıldı. Yarışmada ekipler Samsun ve Artvin yöresi oyunlarını sergiledi.
Minikler, yıldızlar, gençler ile büyükler kategorilerinde ekipler gösteri sundu. Otantik, düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında jüriden yüksek puan almak için kıyasıya mücadele edildi.
Değerlendirmelerde Büyükşehir Belediyesi Samsun Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, Minikler kategorisi geleneksel düzenlemeli dalında il üçüncülüğü, geleneksel düzenlemesiz dalında il ikinciliği, yıldızlar kategorisi geleneksel düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında il ikinciliği, büyükler kategorisi geleneksel düzenlemeli de il birincisi, düzenlemesiz de il ikinciliğini aldı.
Yarışmada 6 dalda derece elde ederek, kupa sahibi olan kulüp, 19-20- ve 21 Nisan tarihleri arasında Ordu’da gerçekleşecek THOF Halk oyunları Bölge Şampiyonası’nda Samsun’u temsil edecek. 
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu