CHP’nin seçim beyannamesi açıklandı

CHP'nin seçim beyannamesi açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri için seçim beyannamesini açıkladı Türkiye'nin 5 temel sorununun çözümüne dikkat çekti.

26 Mayıs 2018 - 15:27

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri seçim beyannameseni açıkladı.

CHP'nin, 600 milletvekili adayının tanıtımı ve seçim bildirgesi ‘Millet için geliyoruz’ sloganıyla, Marriott Otel’de gençekleşti. Toplantının yapıldığı salona CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve eşi Ülkü İnce ile birlikte girdi. Kılıçdaroğlu kürsüye çıkmadan önce başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere CHP'li eski Genel Başkanları tek anıldı ve onlar için saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Kılıçdaroğlu, Ali Kocatepe'nin 'Hey gidi dünya hey' adlı şarkısından uyarlanan seçim şarkısı eşliğinde kürsüye çıktı.

TARİHİ BİR SEÇİM OLACAK

Konuşmasında 24 Kasım'daki seçimlerin tarihi bir seçim olduğumu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bugün yaptığımız toplantı da tarihi bir toplantı. CHP'liler bugüne kadar adaleti savunmuştur. Kavgayı değil barışı savunmuşlardır. CHP büyük dönüşümleri gerçekleştirenlerin partisidir. CHP ülkenin çıkarlarını sonuna kadar savunanların partisidir. Bugün hepimize tarihi bir görev düşüyor. Türkiye, huzur istiyor, Türkiye tek adam rejimi değil, demokrasi istiyor. Mafya devleti değil, haktan yana devlet istiyor. O yüzden bu seçimler ve bu toplantı tarihi bir toplantıdır" dedi.

 

‘BU DÜZENDEN MEMNUN OLAN RANTİYE SINIFIDIR’

Türkiye'nin 5 temel sorunu olduğunu ve bu sorunları çözeceklerini sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin en sorunlu alanlarından biri ekonomidir. TL'nin nasıl eridiğini hep birlikte gözlemliyoruz. Türkiye'yi dünyada nasıl lider yapacağız? Eriyen TL ile mi? Yoksa güçlü bir TL ile mi yapacağız? Çiftçi, emekli, işçi hayatından memnun değil. Fabrikalar yapan değil, hapishaneler yapan bir hükümet ile karşı karşıyayız. 81 milyona sesleniyorum bu düzenden memnun olan bir sınıf var. Onun adı rantiye sınıfı. Kendisini yakan, intihar eden rantiyeci var mı? Bu düzeni değiştirmenin sorumluluğu hepimize düşüyor. Bana düşüyor, Muharrem İnce'ye düşüyor. İşçiye, esnafa düşüyor" şeklinde konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ depremi 30 atom bombasına eş değer
Elazığ depremi 30 atom bombasına eş değer
Elazığ'da büyük deprem, 4 ölü ve yaralılar var
Elazığ'da büyük deprem, 4 ölü ve yaralılar var