Çocuğu kaçırıp bağladılar babadan fidye istediler

Çocuğu kaçırıp bağladılar babadan fidye istediler

Gaziantep'te kimliği belirsiz kişi, Suriye uyruklu 6 yaşındaki çocuğu kaçırıp, iple bağladıktan sonra fotoğrafını babaya gönderip 10 bin TL fidye istediler.

14 Mayıs 2018 - 14:08

Gaziantep'te kimliği belirsiz kişi, Suriye uyruklu 6 yaşındaki Yemen Kasım’ı (6) kaçırıp fotoğrafını babası Ahmed Kasım’a göndererek 10 bin TL fidye istedi. 

24 Nisan’da Gazikent Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Suriye’nin Halep kentinden 2 çocuğu ve eşi ile birlikte Gaziantep’e gelip Düztepe Mahallesi’nde kalan bedensel engelli Ahmet Kasım, büyük oğlu Yemen'le birlikte  her ay verilen erzak yardımından almak için Toptancılar Sitesi’ne gitti. Tekerlekli sandalye kullanan babanın yanından bakkala gitmek için ayrılan Yemen, bir daha dönmedi. Baba Ahmed Kasım çevrede yaptığı aramada oğlunu bulamayın polise başvurdu. 

OĞLU KAÇIRILDI FİDYE İSTENDİ

İddiaya göre, kimliği belirsiz kişi, geçen Çarşamba günü Ahmed Kasım’ı cep telefonuyla arayarak oğlunun elinde olduğunu ve kent merkezinde verdiği adrese gelmesini istediğini söyledi. Belirtilen adreste beklerken tekerlekli sandalyenin arkasından tutan kimliği belirsiz kişi, Yemen’in elleri ve ayakları bağlanmış halde çekilen fotoğrafını babaya gösterdi, telefonuna göndererek 10 bin lira fidye vermesini istedi.

Şahıs hemen kaçarken polis inceleme başlattı. Baba Kasım, "O gün oğlum bakkala gitmek için para istedi, verdim. Sonra geri gelmeyince yarım saat oralarda oğlumu aradım ama bulamadım. Sonra karakola gidip olayı anlattım. Sonra bana telefon geldi. Telefondaki kişi ’Oğlunun adı Yemen mi?’ diye sordu, sonra ’Oğlun iyi bir şeyi yok, çarşıya gel görüşelim’ dedi. Ben de çarşıya gittim. Benim tekerlekli sandalyemden tutup, bana oğlumdan bahsetti. Para karşılığında oğlumu vereceklerini ve polise haber vermemem gerektiğini söyledi. Telefonumu alıp, oğlumun elleri ayakları bağlanmış resmini gönderip numarasını sildi. Ben çocuğumun bulunmasını istiyorum." dedi.

Oğlunun bulunmasını isteyen Rane Kasım "Oğlum 20 günden beri kayıp. Eşim engelli, bize bakan yok. Yetkililerden çocuğumu bulmalarını istiyorum. Bugün bizim başımıza geldi, yarın başkasının çocuğumun başına gelmesin" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser