Çocuk gelini polis kurtardı

Çocuk gelini polis kurtardı

Adana'da çocuk gelin ihbarının yapılmasının ardından harekete geçen polis ve dernek üyeleri 14 yaşındaki K.A.'lı adlı kız çocuğunu 23 yaşındaki İ.G. ile evlendirilmek üzereyken kurtarıldı.

01 Ekim 2018 - 14:54
Sponsorlu Bağlantılar---

Adana'da çocuk gelinin evlendirilmesi son anda polis baskınıyla önlendi.

Seyhan ilçesine bağlı Güzelevler Mahallesi’nde iddiaya göre, K.A. adlı kız çocuğunun İ.G. ile evlendirileceği ihbarını alan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) üyeleri, polise ihbarda bulundu. Derneğin avukatlarıyla birlikte polis, düğünde gelinlik giydirilen çocuğu son anda kurtarmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce koruma altına alındı.

Çocuk gelin hakkında bilgi veren UCİM İl Sorumlusu Avni Yiğit Göksu, Mor Dayanışma Platformu tarafından kendilerine ihbar geldiğini söymedi.

"Adana’daki üyelerimizle ’çocuk gelin ihbar hattı’ olan 183’ü arayarak, ihbarda bulunduk. " diyen Göksu, "Düğünün durdurulmasına yönelik kolluk kuvvetlerinin müdahalesi oldu. Bu müdahale sonucunda bu kızımızı devletimiz tarafından koruma altına aldı. Gözaltına alınan babası ve damadın gece geç saatlerde serbest bırakıldığını öğrendik. Ucu ucuna yetiştik. 1 saatte bir kızımızın hayatını kurtarmak için canla başla mücadele ettik. Umudumuz kızımızın kendi istediği gibi hayatını sürdürmesi. UCİM olarak bu tarz olayları önlenmesi için her zaman çocuklarımızın arkasındayız. Bu çocuğu tamamen devlet kontrolü altına alınması ve baba ile damadın en ağır cezalandırılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...