Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Atanmış olan da tekrar görevden...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Atanmış olan da tekrar görevden alınabilir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yapılan atamalarda başarı noktasına dikkat çekerek, "Atanmış olan da tekrar görevden alınabilir." dedi.

25 Temmuz 2018 - 23:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) Zirvesi için Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg şehrine gitti. Hareket öncesi Esenboğa Havalimanında bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretine ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte çeşitli atamaları zaman zaman peyderpey görüyoruz. Son olarak bugün de iki yeni ihdas edilen başkanlığa atama yapıldı. Bir yandan da kurul ve ofisler merak ediliyor. Bu konudaki çalışmayı tamamladınız mı, bu isimleri ne zaman kamuoyuyla paylaşacaksınız?’ Sorusuna verdiği cevapta Güney Afrika ve Zambiya ziyaretlerine gidiş ve dönüşte bu konuyu çalışmaya devam edeceklerini; yapılanmanın 10-15 gün içerisinde tamamlanabileceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları ekledi: “Bir de, tabii bu işin bu sistemde nihai noktası yoktur, her an her şey olabilir, bunu bilmeniz lazım. Atanmış olan da tekrar görevden alınabilir. Çünkü biz burada başarıyı bir defa öncelikli olarak öne alıyoruz. Çünkü başarılı olmaya mahkûmuz. Başarısızlık bu sistemde bizim kitabımızda yer almıyor, başarılı olacağız, işin olmazsa olmazı bu.”

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MİLLETVEKİLİ YILMAZ: GENÇLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR
MİLLETVEKİLİ YILMAZ: GENÇLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR
Samsun Üniversitesi İki Yaşında
Samsun Üniversitesi İki Yaşında