• Reklam
  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bay Kemal yiğitsen açıkla

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bay Kemal yiğitsen açıkla

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ey Bay Kemal, bu PYD terör örgütü müdür? Eğer yiğitsen terör örgütü olduğunu açıkla” diye seslendi.

03 Şubat 2018 - 16:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bitlis İl Başkanlığı 6. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

İsmail Eren Spor Kompleksinde gerçemşen düzenlenen Olağan Genel Kurulunda konuşan Erdoğan, “Bölücü terör örgütüne de onu bir maşa gibi kullananlara da Bitlis’in gerçek yüzünü göstermeye var mıyız” diye seslendi.
Erdoğan, “Bitlis’i Türkiye’nin en güvenilir, en huzurlu şehri yapmaya var mıyız? Alimlerin şehri Bitlis’i, gönül insanları beldesi Bitlis’i yeniden ilmin, irfanın merkezi haline getirmeye var mıyız?” dedi.

BAY KEMAL AÇIKLA

 “Türkiye’de sözde bir ana muhalefet var. Bir tanesi çıkıyor ‘PYD bir terör örgütü değildir’ diyor.” Şeklinde konuşan Erdoğan, “Senin zaten PKK’dan ne ayrılığın var ki, o da PKK için diyor. Onlar parlamentoya terör örgütünün verdiği destekle geldiler. Tehdit ederek aldıkları oylarla geldiler. Tüm Bitlisli kardeşlerim şunu unutmayın, korkaklar zafer anıtı dikemezler. Bakıyorsunuz başka bir milletvekili çıkıyor, Türkiye’nin Afrin’e girişini bir işgal olarak görüyor. Peki ben buradan ana muhalefete, bay Kemal şimdi kongre yapıyorsun. Bu PYD/PKK terör örgütü müdür? Eğer yiğitsen terör örgütü olduğunu açıkla. Ama açıklayamayacaksın, çünkü sen onların meclisteki temsilcileriyle kol kola dolaşıyorsun. AK Parti aka ak, karaya kara diyen bir partidir. Bugüne kadar biz yolumuzdan asla sapmadık, istikamet üzere hareket ettik. Çünkü bizim duamız var. Fatiha süresinde ‘Yarabbi bizi sırat-ı müstakim üzerinden olanlardan eyle’ dedik.” diye konuştu.
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser