Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan terör saldırının ardından ilk...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terör saldırının ardından ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki gece kulübünde gerçekleşen hain terör saldırısıyla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

01 Ocak 2017 - 13:27 - Güncelleme: 01 Ocak 2017 - 13:56
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki terör saldırısıyla ilgili, “İstanbul’daki vahşi saldırı, terörün ayrım yapmadan kan dökmeyi, can almayı, can acıtmayı hedeflediğini açıkça ortaya koymuştur” dedi.
İstanbul Ortaköy’de yaşanan terör saldırısıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  “2017 yılının ilk saatlerinde İstanbul’un Ortaköy semtinde meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyorum” ifadesini kullandı.
“Saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlimize ve vatandaşlarımıza rahmet niyaz ediyor, elim olayda yitirdiğimiz yabancı misafirlerimizi tazimle anıyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin huzuruna kastedenler ve onların taşeronları, sivilleri de hedef alan menfur saldırılarla, ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, halkımızın moralini bozarak kaos oluşturmaya çalışıyorlar. Ancak bizler milletçe soğukkanlılığımızı muhafaza etmek, birbirimizle daha fazla kenetlenmek suretiyle, bu tür kirli oyunlara asla geçit vermeyeceğiz” dedi.

TERÖRLE SONUNA KADAR MÜCADELE 

Erdoğan, açıklamasını şöyle , “Terörle mücadelesini sürdürmekte olan Türkiye, vatandaşlarının güvenliğini ve huzurunu sağlamak için bölgede de ne gerekiyorsa yapmak konusunda son derece kararlıdır. Farklı terör örgütlerinin ülkemizi hedef aldıkları bu saldırıların, bölgemizde yaşanan hadiselerden bağımsız olmadığının farkındayız. Ülkemize yönelik tehditleri ve saldırıları, kaynağında yok etme konusunda da kararlıyız. Bu süreçte kaybettiğimiz her bir can, yüreğimizi dağlamakla birlikte, mücadele azmimizi kamçılamakta, kararlılığımızı perçinlemektedir. Terörle sonuna kadar mücadele edilecek. Ülke ve millet olarak, terör örgütlerinin ve arkalarındaki güçlerin sadece silahlı saldırılarına değil, onların ekonomik, siyasi, sosyal saldırılarına karşı da sonuna kadar mücadele edeceğiz. İstanbul’daki vahşi saldırı, terörün ayrım yapmadan kan dökmeyi, can almayı, can acıtmayı hedeflediğini açıkça ortaya koymuştur. Bu elim saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlimize ve vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Survivor 2021 ne zaman başlayacak? Başvuru alınıyor mu
Survivor 2021 ne zaman başlayacak? Başvuru alınıyor mu
Samsunspor birinci lige yükseldi
Samsunspor birinci lige yükseldi