Cumhurbaşkanı Erdoğan kurban bağışını kendi yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kurban bağışını kendi yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfına vekaletle kurban kesimi kapsamında 3 hisse bağış yaptı. Cumhurbaşkanı makbuzu bizzat kendi doldurdu, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e teslim etti.

01 Eylül 2016 - 21:43
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfına vekaletle kurban kesimi kapsamında 3 hisse bağış yaptı. Daha öncede Türk Kızılay'ına  kurban vekaleti veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, makbuzu bizzat kendi doldurdu, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e teslim etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, hac öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın yurtiçi, yurtdışındaki eğitim ve sosyal hizmetlerinin, cami inşaatlarının, insani yardım kampanyalarının gündeme geldiği görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı'na kurban bağışında bulundu.
Başkan Görmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vekaletle kurban kesim programı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

CUMHURBAŞKANI BİZZAT KENDİ YAZDI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışı yaptı. Kurban vekaletlerine ilişkin makbuzu bizzat dolduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 hisse kurban bağışında bulundu.
Görüşme sonrasında açıklama yapan Başkan Görmez, Türkiye Diyanet Vakfı’nın yurt içinde ve yurt dışında eğitimden kültüre, cami inşaatları ve insani yardım kampanyalarına kadar geniş bir alanda kapsamlı faaliyetler yürüttüğünü söyledi. 
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından vekaletle kurban kesim programı düzenlendiğini ifade eden Başkan Görmez, "Sayın Cumhurbaşkanımız, vekaletle kurban programının önemine dikkat çekerek, bizzat desteklerini ifade ettiler. Bu vesileyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın yürüttüğü organizasyona katkı sunmak üzere makbuzu bizzat kendileri doldurarak 3 adet kurban vekaletini vakfımıza verdiler" dedi.
Türkiye Diyanet Vakfı'nın yılların verdiği tecrübesiyle milletin emanetine sahip çıktığını ve bu sene de yüz akıyla bu faaliyeti yerine getireceğini ifade eden Görmez, Afrika’dan Asya’ya, Uzakdoğu’dan Güney Amerika’ya kadar 130 ülkede Kurban vekaletlerinin ulaştırılacağını belirtti.

TÜRKİYE DİYANET VAKFI BU YIL 250 BİN HİSSE KURBAN DAĞITACAK

ürkiye Diyanet Vakfı 'Kurbanlarımız Kardeşlik İçin' temasıyla 2016 yılı Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında, yurt içinde 235 il ve ilçe merkezinde, yurtdışında ise 130 ülkenin 530 bölgesinde, gönüllüler nezaretinde kesim ve dağıtım yapacak.
Yurtiçindeki merkezlerden 120’sinde ayrıca sığınmacı ailelere yönelik kurban kesimi yapacak Diyanet Vakfı,  Suriyeli mültecilerin yanı sıra yurt dışında da Çad’da Orta Afrikalı, Nijer’de Nijeryalı, Bangladeş, Malezya ve Pakistan’da ise Arakanlı mültecilere yönelik kurban kesim ve dağıtımları gerçekleştirilecek.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İbrahim Tatlıses İbo Show ile özleme son verdi
İbrahim Tatlıses İbo Show ile özleme son verdi
Yeni sendikasyon kredisi
Yeni sendikasyon kredisi