Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Anayasa mesajı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Anayasa mesajı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray’da önemli mesajlar verdi. Erdoğan ‘Bu hayırcılar var ya, bunlar sadece laf üretirler.  Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye’nin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini koruyarak, verdiği mücadeleyi güçlendirecek” dedi.

10 Şubat 2017 - 20:41
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray’da gerçekleşen Tuz Gölü Doğal Gaz Yeraltı Depolama Tesisi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının açılış töreninde konuştu.
Açılış öncesi törende konuşmasında önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Kardeşlerim, bu hayırcılar var ya, bunlar sadece laf üretirler. Bunlarda hizmet yok ama biz size aşığız. Biz Ferhat’ız Ferhat. Sizler de Şirin. Dağları Ferhat’a deldiren aşkıydı. İşte o aşk olunca dağları delersiniz” dedi.
“Türkiye, yönetim sistemini değiştirme yolunda önemli bir kavşağa geldi” ifadesini kullanan Erdoğan, “Şimdi süreç başladı. İnşallah 16 Nisan’da benim aziz milletim sandığa gidiyor. Milletimizin tercihinin ve kaleminin başımızın üstünde yeri vardır. Biz milletten korkanlardan, millete tepeden bakanlardan olmadık, olmayacağız. Çünkü biz bu millete hakim olmaya değil, hadim olmaya geldik. Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik ve buna devam ediyoruz, devam edeceğiz” diye konuştu.

TOPRAKTAN GELDİK TOPRAĞA GİDECEĞİZ

Erdoğan, “Cumhurbaşkanı olsam ne yazar, başbakan olsam ne yazar, milletvekili, belediye başkanı, trilyoner olsan ne yazar. Ölmeyecek miyiz, öleceğiz. Gideceğimiz yer iki metreküp toprak” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü, ; “Topraktan geldik toprağa gideceğiz. Musalla taşına koydukları zaman ne diyecekler, Cumhurbaşkanı niyetine demeyecekler, er kişi, hatun kişi niyetine diyecekler. Sonra gidecekler. Dolayısıyla kim kime hava atıyor. Millete tepeden bakılmaz. Millet ile el ele olunur. Biz milletimizi seviyoruz. Bayrağımızı, vatanımızı, devletimizi seviyoruz. Gerekirse baş veririz, gerekirse bedel öderiz, gerekirse darbelere, muhtıralara, terör eylemlerine göğsümüzü siper ederiz.”
 ‘15 Temmuz’da bu millet göğsünü tanklara siper etti mi?’ diye sonran Erdoğan, “F-16’lara siper etti mi? Helikopterlere siper etti mi? Şimdi 16 Nisan geliyor. 16 Nisan’daki evet aynen bunun tekrarıdır. Şimdi sizlere sesleniyorum, bu işareti unutmayın. 16 Nisan’da tek bayrak için, 16 Nisan’da tek vatan için evet diyoruz. 16 Nisan’da tek devlet için evet diyoruz. Bizi bölmek istediler, bölemediler. Çünkü biz 80 milyon tek milletiz. Et ile kemik gibi, ayrılmayız. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. İnşallah 16 Nisan bu işin sinyali olacak” şeklinde konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Survivor 2021 ne zaman başlayacak? Başvuru alınıyor mu
Survivor 2021 ne zaman başlayacak? Başvuru alınıyor mu
Samsunspor birinci lige yükseldi
Samsunspor birinci lige yükseldi