Cumhurbaşkanı, FETÖ’nün sahte Mehdi ile sapkınlıklarına...

Cumhurbaşkanı, FETÖ'nün sahte Mehdi ile sapkınlıklarına dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ mensuplarının, örgüt elebaşını Mehdi olarak gördüklerini, kendilerine şahdamarından daha yakın olarak kabul etmelerinin de bambaşka bir sapkınlık olduğuna dikkat çekti.

16 Ekim 2016 - 12:33 - Güncelleme: 16 Ekim 2016 - 13:28
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen ve mensuplarının sapkınlıklarını anlattı, hainliklerine değindi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) İlahiyat Fakültesi’nin yeni yapılan hizmet binasının açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, fıtratla uyum içinde olmanın, dini boyutunun yanı sıra insan hayatının diğer alanları için de geçerli olduğunu söyledi.

"Fıtratı reddeden, onu bozan her inanç, her ideoloji bireyi huzura, mutluluğa ve iç barışa değil, yıkıma ve yok oluşa götürür" diyen Erdoğan, "Tarih boyunca bunun sayısız örneğini gördük, halen de görüyoruz. Özellikle kendilerini İslam’a atfeden akımların, dini cemaatlerin bu noktaya azami derecede dikkat etmesi gerekiyor. Zira bir yapının İslam dairesinin içinde olmasını sağlayan temel kaide, fıtratla uyumun varlığı veya yokluğudur. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız hadise, bize bu konuda yaşanan eksikliklerin, sapkınlıkların ne tür felaketlere yol açabileceğini göstermiştir" dedi.

15 Temmuz ihanetini gerçekleştirenlerin, insan fıtratını tahrip eden bir örgütün mensupları olduğuna dikkat çeken Erdoğan, " Bu örgütün hoca kıyafeti giymiş elebaşı, ehlisünnet geleneğinde olmayan takiyeyi temel inanç kaidesi haline getirerek kişiliksiz, kimliksiz bir güruh yetiştirmiştir. Bu güruhun en büyük özelliği ise, hiç düşünmeden yalan söyleyebilmesi, örgüt çıkarları için her türlü gayrimeşru işe imza atabilmesidir. Mahremiyetin ihlalinden iftiraya, siyasi cinayetlerden casusluğa, karakter suikastından vatana ihanete kadar her türlü suç bu örgütün mensuplarının gözünde meşrudur. Hatta bunlar 15 Temmuz gecesi olduğu gibi kendi milletine, karşılarında Allah diyen, dua eden sivil insanlara dahi ateş edebilmişlerdir. Hatta,Fatiha’yı oku diyerek o yere yatırdığı evladımıza kurşunu o şekliyle sıkmıştır" diye konuştu.

MEHDİ OLARAK GÖRÜYORLAR

FETÖ mensuplarının, örgüt elebaşını Mehdi olarak görmeleri, kendilerine şahdamarından daha yakın olarak kabul etmelerinin ise bambaşka bir sapkınlık olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha acı olanı ise, bu örgütün 40 yıl boyunca hizmet, eğitim, hayır gibi dini kavramları kullanması, altın nesil iddiasıyla toplumun gözünü boyamasıdır. Zira hepimiz, helali haram, haramı helal kılmanın ancak Allah’a mahsus olduğunu çok iyi biliyoruz. Dinimizde yasakların 1400 yıl önce çok sarih bir şekilde ortaya konulduğunun da farkındayız. Fakat tüm bunlara rağmen, hoca kıyafeti giymiş bir şarlatan yıllarca hurafelerle insanlarımızı kandırmayı başarabiliyor" şeklinde konuştu.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Survivor 2021 ne zaman başlayacak? Başvuru alınıyor mu
Survivor 2021 ne zaman başlayacak? Başvuru alınıyor mu
Samsunspor birinci lige yükseldi
Samsunspor birinci lige yükseldi