Cumhurbaşkanı’ndan koronavirüs açıklaması: Bu sürecin ciddi...

Cumhurbaşkanı'ndan koronavirüs açıklaması: Bu sürecin ciddi ekonomik sonuçları olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını hakkında, "Bu sürecin ciddi ekonomik sonuçları olacak" ifadelerini kullandı.

18 Mart 2020 - 15:04
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs ile mücadele çerçevesinde düzenlenecek toplantı öncesi Çankaya Köşkü'nde konuştu.

Erdoğan konuşmasında, ''Bugüne kadar sağlık önlemleri ve tedbirleri hayata geçirdik. Gönüllü veya zorunlu karantina uygulamaları sebebiyle günlük hayatı adeta durma noktasına getiren sürecin ciddi ekonomik sonuçları ortaya çıkacaktır. Türkiye olarak hastalığın salgına dönüşmesini engelleme ve ekonomiyi canlı tutma hedefimiz var. Kur saldırısının etkilerinden yeni yeni kurtulmaya işlerin yoluna girmeye başladığımız dönemde ipin ucunu asla bırakamayız. Virüsle mücadle ederken, tüm ekonominin şartlarının dönmeye devamını sağlamak kolay değil. Devlete düşen görevlerin yanında özel sektörün de sorumlulukları olduğu muhakkaktır. Bu zoru birlikte başaracağız. Ülkemizi sağ salim süreçten çıkardığında fırsatların bizi beklediğini biliyoruz. Sabır ve dua ile süreci aşacağımıza inanıyorum'' dedi.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...