Cumhurbaşkanı Samsun’dan ayrılırken önemli mesaj verdi

Cumhurbaşkanı Samsun'dan ayrılırken önemli mesaj verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’dan ayrılırken aralarında geçen diyaloğu anlattı ve mesajını duyurdu.

30 Mart 2017 - 15:07
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı’nda muhtarlarla gerçekleşen toplantıda önemli açıklamalar yaptı.
Her ay ilçelerde gerçekleşen muhtarlarla istişare ve değerlendirme toplantılarına Salıpazarı ilçesinde devam edildi. Toplantıya Vali İbrahim Şahin, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri muhtarlar katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Salıpazarı Şube Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Yusuf Ziya Yılmaz, 16 Nisan Referandumunda ‘Evet’le Türkiye’nin geleceğinin teminat altına alınacağını söyledi.Güçlenen Türkiye’ye biçilen elbisenin dar geldiğini, artık tüm engellerin önünden kaldırması gerektiğini ifade eden Yılmaz, “Yeni bir sistem, yönetim anlayışı 16 Nisan’da inşallah halkımızın teveccühü ile başlayacak. Evet ile ülkemizin önü açılacak.  Zor bir coğrafyada bulunuyoruz. Ortadoğu’da yaşananları hepimiz görüyoruz.  Ülkesinin, halkının menfaatlerini, toprağının kıymetini bilen bir hükümet var. Eskiden Ortadoğu’da istediklerini yaptırdıkları bir ülke vardı, şimdi ise Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda istediğini yapan, yaptıran bir ülke idaresi yönetimde. Biz Ortadoğu’da güçlü bir devlet oluyoruz. 10 yıl içinde dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacağız. Bunlar Ortadoğu’ya hakim olmak isteyen ülkelerin işlerine gelmiyor. Ortadoğu’da istediğimizi yaparız diyorlar. 16 Nisan’daki referandum bu açından da çok önemli” dedi.

CUMHURBAŞKANI MEMNUN AYRILDI,  MESAJI İLETTİ

28 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreni için Samsun’a gelişini ve izlenimlerini aktaran Başkan Yılmaz, “Salı günü Cumhurbaşkanımızı Samsun’da bugüne kadar yapılmış siyasi toplantıların hemen hemen en görkemlisiyle karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız çok müteşekkir kaldı. Bakanımız, Valimiz, bizlere, emeği geçenlere ‘elinize sağlık’ ama durmayın arkadaşlar dedi. Bu dönem önemli ne kadar fazla çalışır ve gayret ederseniz o kadar iyi olur dedi. Çok memnun ayrıldı.  Aslanlar gibi karşıladık, meydanı doldurduk. Her tarafı doldurdunuz. Ara sokaklarda dahi yer yoktu.  Samsun halkı Cumhurbaşkanını kucakladı, büyük bir özveri ile katılım sağladı. Herkese teşekkür etmek gerekli. Ama mesajda alındı. Daha çok çalışmak, gayret etmek zorundayız. Zor bir dönemden geçiyoruz” diye konuştu.
Toplantı ilçe yatırım değerlendirme ve istişarelerle devam etti.

2017/03/5132773.jpg
Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Survivor 2021 ne zaman başlayacak? Başvuru alınıyor mu
Survivor 2021 ne zaman başlayacak? Başvuru alınıyor mu
Samsunspor birinci lige yükseldi
Samsunspor birinci lige yükseldi