Cumhurbaşkanından referandum yorumu 

Cumhurbaşkanından referandum yorumu 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliğinin mecliste kabul edilmesinin ardından ilk referandum yarımını yaptı, “Şimdi milletim inşallah gerçek kararı verecek. Bu nihai kararla birlikte Türkiye yeni bir sıçrama noktasına ulaşacaktır” 

21 Ocak 2017 - 16:29 - Güncelleme: 22 Ocak 2017 - 00:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliğinin teklifinin meclisten geçmesiyle ilgili ilk açıklamayı yaptı.
Tavşantepe Metro İstasyonu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.
Anaya değişikliğiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliği teklifinin kabul edilmesiyle ilgili, “Ne yaptın ki diyenlere sabah namazına doğru parlamento güzel bir cevap verdi. Gerçek zamanı beşer planında egemenlik milletindir. Şimdi milletim inşallah gerçek kararı verecek. Nihai kararı verecek. Bu nihai kararla birlikte Türkiye yeni bir sıçrama noktasına ulaşacaktır. Milletimiz için hayırlı olsun. El ele vereceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” ifadesini kullandı.
Referandum süreci ile ilgili vatandaşların desteğini isteyerek Erdoğan, "Referandumla ilgili kampanyada inanıyorum ki, sizler gece gündüz çalışmak suretiyle geleceğe yürüyeceksiniz. Çünkü, biz tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Öyle ise durmak yok yola devam" dedi.
Vatandaşların 'idam isteriz' sloganları atması üzerine Erdoğan, “Referandum sürecindeyiz. İnşallah bu süreç de neticeye ulaşacak. Bunun ardından sizlerin bu talebi inanıyorum parlamentoda gündeme gelecektir. Parlamentodan geçtikten ve önüme geldiği zaman peşinen söylüyorum, ben bunu onaylarım. George ne der, Hans ne der beni ilgilendirmez. Benim milletim ne der beni bu ilgilendirir. Bu manzara Türkiye manzarasıdır. Bu manzara güçlü Türkiye manzarasıdır. Bu manzara yeni Türkiye’nin manzarasıdır" diye konuştu.
Türkiye’nin tüm engellemelere rağmen büyüyeceğine dikkat çeken Erdoğan, "Onlar geleceğimizi karartmak isteyecek, biz yaptığımız her yatırımla istikbalimizi aydınlatacağız. Onlar silah ve bombalarla yakacak, yıkacak biz ise inşa edeceğiz. Onlar ellerindeki finans imkanlarını spekülasyon araçlarını kullanarak bizi dibe çekmeye çalışacak. Biz hayata geçirdiğimiz projelerle zirveyi zorlayacağız. Onlar öldürmenin yollarını arayacak, biz yaşatmanın çaresine bakacağız. Çünkü biz hep birlikte Türkiye’yiz" şeklinde konuştu.
Suriye’de şehit olan 5 askeri hatırlatarak, "Dünkü kahramanlarla birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarımıza baş sağlığı diliyorum. İnancımıza göre şehitler ölmez, onlar diridirler. Rabbim ayetinde buyuruyor. Kimse şehitlerimiz için ölü demesin. Onlar ne yaptığımız, attığımız adımları hepsini takip ediyorlar. Onlar ruhları ile bizim yanımızdılar. Onlar diridir, tenlerin ölmesi bir şey ifade etmez. Her şehit haberi yüreğimizin bir köşesini dağlıyor. Bununla birlikte şu gerçeğin de farkındayız. Döktüğümüz her damla kar, her damla ter, bu toprakların bize vatan olduğu gerçeğini tasdikleyen birer çividir” dedi.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunspor birinci lige yükseldi
Samsunspor birinci lige yükseldi
Acun Ilıcalı'dan dünya rekoru
Acun Ilıcalı'dan dünya rekoru