Doğayla uyumlu kafe

Doğayla uyumlu kafe

Türkiye'nin sayılı doğal güzellikleri olan Kızılırmak Deltası'nda Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Delta Kafe, doğal yaşamlara insanları buluşturuyor.

29 Ocak 2018 - 11:20

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Kızılırmak Deltası'nda oluşturduğu Delta Kafe ile doğal yaşam alanı oluşturdu.

Karadeniz kıyısında tek sulan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti eşsiz güzelliğiyle herkesi etkiliyor. Özellikle kuş fotoğrafçılarının vazgeçilmez yeri olan Kuş Cenneti'nin dünyaya tanıtılması için büyük uğraş veren Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin  doğa ile uyumlu yollar ve ağaç mekanlar ile de ziyaretçilerin büyük beğenisini alıyor. Bu çalışmalara ek olarak oluşturulan Delta Kafe, doğa ile bütünlük sağlayor. 

DOĞA FOTOĞRAFÇILARI İÇİN İDEAL MEKAN

Delta Kafe hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,"Kafemiz tamamlandı. Kuş Cenneti dünyanın sayılı güzelliklerinden birisi. Bu turistik mekanın daha da ilgi çekmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın keyif alacağı, mutlu olacağı, sevdikleriyle güzel vakit geçireceği yeni yaşam alanları hazırlıyoruz. Delta Cafe de bu alanlardan biri. Tamamen doğayla uyumlu olarak yapıldı. Amacımız Kuş Cenneti'ne gelen doğa severlerin dinlenebileceği, alan ile ilgili hediyelik eşyaları bulabileceği şirin doğal bir mekan sunmak. Kısa bir süre önce yapımına başlamıştık. Bugün itibari ile de artık açılarak hizmet vermeye başlayacak.İlerleyen günlerde de şirin küçük bir açılış yapmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.

ÇABA DAHA YEŞİL BİR SAMSUN İÇİN

Tüm çabamız Samsunumuzun her bir köşesini aynı kalitede yapılan yatırım ve çalışmalarla değiştirerek gelecek nesillere daha yeşil bir Samsun bırakmak diyen Yılmaz'a Kuş Cenneti incelemeleri sırasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zennube Albayrak da eşlik etti.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'