Dolu yağışına araç önlemi

Dolu yağışına araç önlemi

İstanbul'da kuvvetli yağış uyarısının gelmesiyle birlikte, dolu yağma ihtimali gündeme gelince vatandaşlar araçlarını korumak için kendilerine önlem aldı. Tüm araçlar sarıp sarmalandı

26 Haziran 2018 - 12:08

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kuvvetli yağış açıklaması sonrasında uzmanların dolu uyarısı üzerine İstanbullular önlem almaya başladı. Geçen sene ceviz büyüklüğündeki dolu araçlara büyük zarar verir, araç sahipleri şimdiden önlem almaya başladı.

OTO GALERİNİ ARAÇLARI SARDI

Kadıköy'de oto galericiler kimisi araçlarını balonlu naylon ile kapladıktan sonra ön ve arka camlarının üzerine paspas ve strafor koydu. Galerici Tolga Oğur, "Geçen sene de böyle bir şeye yaşamıştık. Zararımız oldu. Bu sene erken uyarı sayesinde araçları izolasyon malzemesi ile kapatarak önlem aldık. Daha lüks araçları da kapalı otoparka aldık" dedi. Bir galeri çalışanı ise, “Önlemimizi almaya çalıştık araçları kapalı otoparka aldık" diye konuştu.

ARAÇLARIN ÜZERİNE HALI

Bakırköy'de de sokak üzerine park ettikleri araçlarının zarar görmemesi için üzerlerinin seccade, halı ve yolluklarla örtüldü. Bazı vatandaşlar örtüleri bantla tuttururken bazıları ise taşları kullandı. 

KAPALI OTOPARKLARDA YER YOK 

İstanbul'daki kapalı otoparklarda da yoğunluk yaşanıyor.  

Üsküdar'daki 4 katlı bir otopark doldu taştı. 300 araç kapasitesi olan otoparkın doluluk oranının yüzde 100 çıktığı otoparkta, yetkililer girişe “dolu" tabelası koydu. Tabelayı gören sürücüler ise başka otoparklara yönlendi. Otopark görevlisi Erol Korkmaz, “Dolu uyarısı nedeniyle vatandaşlarımız akşam saatinden itibaren otoparka gelerek önlemini almaya başladı. Şu anda otoparkımızda 300 araç var. Otoparkımız dolduğu için uyarı tabelası koyduk" diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser