Dost gemisi şehit ailelerini ağırladı

Dost gemisi şehit ailelerini ağırladı

Şehit Aileleri ve Gaziler Samsun'da TCSG DOST gemisinde bir araya geldi.

16 Mart 2018 - 13:11
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Şehit Aileleri ve Gazilerle TCSG DOST gemisinde gerçekleşen ziyarette buluştu.

Gaziler, gazi ve şehit aileleri ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Başkan Yılmaz, şehit ve gazilerin ülkenin var olmasında önemli bir etken olduğunu söyledi. Yılmaz, ”Eğer bizler huzur içinde yaşayabiliyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları, kıymetli ailelerinin fedakârlıkları sayesinde. Sizler bu vatan için canını ortaya koyan gazilerimizsiniz, evladını şehit veren analarımız, babalarımız, kardeşlerimiz, ağabeylerimizsiniz. Sizler bizim başımızın tacı, bu millete emanetsiniz. Biz her zaman sizin emrinizdeyiz. Ne isteğiniz olursa yerine getirmeye hazırız, kapımız sizlere her zaman açık. Asla ve asla yalnız değilsiniz" dedi. 

Afrin’de devam eden operasyonlara da değinen Başkan Yılmaz, ”Ordumuz şu anda Afrin’de büyük bir mücadelenin içeresinde. Vatan evlatlarımız canları pahasına ülkeleri için savaşıyorlar. Rabbim Ordumuzu muzaffer eylesin, güvenlik kuvvetlerimize kaza ve bela vermesin, başka anaları da ağlatmasın İnşallah. Allah Vatanımıza, Devletimize, Milletimize zeval vermesin. Afrin operasyonundaki birlik ve beraberliğimiz tüm dünyaya da adeta örnek oluyor. Askerlerimiz savaştayken, ev hanımı yemek yapıyor, doktor belki bir yara sararım diye gönüllü oluyor. Vatandaşlarımız gönüllü askerlik için askerlik şubelerine akın ediyor. Allah’a hamd olsun ne mutlu bize Milletimiz, ana kuzularına böylesine destek veriyor. Çünkü biz söz konusu vatan olduğunda her şeyi bir kenara bırakan Yüce bir milletiz ” ifadelerini kullandı.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'de neler oldu kongre merkezine halk baskın yaptı
ABD'de neler oldu kongre merkezine halk baskın yaptı
Boğaziçi Üniversitesi kültürü, neler yaşandı
Boğaziçi Üniversitesi kültürü, neler yaşandı