• Reklam
  • Reklam
E devlet Soy ağacı alt üst son sorgulama başladı nasıl...

E devlet Soy ağacı alt üst son sorgulama başladı nasıl yapılır

E Devlet üzerinde alt üst soy sorgulama uygulaması başladı. Vatandaşlar soy ağacını kolaylıkla öğrenmesi için oluşturulan sistem yoğun talep nedeniyle kilitlendi. E Devlet'ten soy ağacı sorgulama nasıl ve nereden yapılır? - e-Devlet giriş alt üst soy sorgulama! Soy ağacı nedir ? Soy ağacı nasıl öğrenilir ?

08 Şubat 2018 - 16:56 - Güncelleme: 08 Şubat 2018 - 17:00

E Devlet üzerinden nüfus bilgileri bölümünden alt üst soy sorgulama uygulaması yeni hizmet olarak başladı.
e-Devlet soy sorgulama nasıl yapılır? En çok kullanılan vatandaş portalı olarak bilinen e-Devlet'in yeni eklenen nüfus hizmet sayfası kilitlendi.
Uygulamanın başlamasından sonra sosyal medya üzerinden hızlı bir şekilde yayılan bilgilendirme paylaşımları vatandaşların ilgisini e devlete çekti. Öğleden sonra yüzbinlerce vatandaş soyağacını öğrenmek için sisteme girmek istedi.
E Devlet'ten soyağacı sorgulama nasıl ve nereden yapılır? - e-Devlet giriş adım adım soy sorgulama!
e-Devlet'in gün geçtikçe bir çok yenilikleri sistemine ekliyor. Yeni hizmeti soy sorgulaması bir anda yoğun ilgi gördü. Uygulamanın başladığının duyurulmasıyla sosyal medya üzerinden binlerce vatandaş soyağacı sorgulamayı öğrendi. O andan itibaren sisteme aşırı yüklenme oldu. 1800'lü yıllara kadar üst soy sistemden öğrenilebiliyor.

Soy ağacı alt üst soy sorgulama nasıl yapılıyor

İnternet sayfasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek önce T.C kimlik numarası ardından e-Devlet şifresi yazılarak sisteme giriş yapılıyor. Sistemin içine girildikten sonra Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü sekmesi tıklanıp sol tarafta bulunan seçeneklerden Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama linkine tıklanmasıyla soy kütüğü karşınıza çıkıyor.

ŞUAN SİSTEM KİLİTLİ 

E-devlet uygulamasına bugün eklenen hizmet sayfayı meraklı vatandaşların girişi nedeniyle kilitlendi. Alt-üst soy bilgisi sorgulama' sistemine girenler " e devlete yoğunluk nedeniyle ulaşılamadığı uyarısı aldı. Sisteme girenlerde başvuruların alındığı uyarısıyla karşılaştı. Bekleme süresi internet hızı ve yoğunluk anına göre değişirken bu yeni uygulama bir çok vatandaşın ilgisini şimdiden çekti.

SOY AĞACI NEDİR ?

Soy ağacı veya aile ağacı, bir insanın soyundan olan kişileri ayrıntılı gösteren çizelgedir. Atasal çizelgeler bir kişinin atalarını gösterirken, o kişi altta, ataları yukarda yer alır. Çizelge bu nedenle ağaca benzer. Bir kişinin soyundan gelenlerinin yer aldığı çizelgede ise ağaç yukarıda dar başlayıp aşağıya doğru genişler.
Soy ağaçları bilinen haliyle en eski nesilleri yukarıda, daha yeni nesilleri aşağıda gösterir. Soy ağaçlarının ise bir çok çeşidi vardır. 


 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser