Elektronik sigara tehlikesi artarken likit içerisindeki maddeler...

Elektronik sigara tehlikesi artarken likit içerisindeki maddeler merak konusu oldu

Sigarayı bırakmak isteyenlerin başvurduğu elektronik sigaraların nasıl kullanıldığı ve içerisindeki likitin sıvının ne olduğu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Buhar oluşturan likit içerisindeki maddeler ısınma yöntemiyle dışarı çıkıyor.  Likit nedir, likit içeresinde neler var sorusu ise sürekli soruluyor.

16 Ağustos 2019 - 16:19
Sponsorlu Bağlantılar---

Sigarayı bırakmak isteyenlerin başvurduğu elektronik sigaraların nasıl kullanıldığı ve içerisindeki likitin sıvının ne olduğu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Buhar oluşturan likit içerisindeki maddeler ısınma yöntemiyle dışarı çıkıyor.  

Türkiye'de kullanımı yasak olan ve sağlığa sigara gibi zararlı olduğu belirtilen elektronik sigaraların kullanılmaması uzmanlarca tavsiye ediliyor. Türkiye'de satışı yasak olan elektronik sigara ise çeşitli yollarla temin edilerek sigarayı bırakmak için  bir çok tiryaki buna dönüş yapıyor.

Kesinlikle sigara gibi kullanılmaması gereken elektronik sigaranın da sağlığa birçok zararı buluyor. Bunun çok iyi bilinmesi gerekirken, kullanımı ise ne yazık ki gün geçtikçe artıyor.

Sigarayı bırakmak isteyenlerin başvurduğu elektronik sigaraların nasıl kullanıldığı ve içerisindeki likitin sıvının ne olduğu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Buhar oluşturan likit içerisindeki maddeler ısınma yoluyla ağızla çekim suretiyle dışarı çıkıyor.

Pille çalışan elekronik sigara üst kısmında bulunan coili hazneyi ısıtarak likitin buharlaşmasını sağlıyor.

Elektronik sigarada likit nedir : Aromalandırılmış bir karışım olan likit, propilen glikol, bitkisel gliserin, su ile tatlandırıcılardan meydana geliyor.

e-likit makina ile ısıtılarak buhar üretimi sağlanıyor.

LİKİT NEDİR - LİKİT İÇİNDE NELER VAR - MG VE ML NEDİR ?

İKİT İÇİNDE HANGİ MADDELER VAR

1- PG (propilen glikol)

2- VG (bitkisel gliserin)

3- Nikotin

4- Aroma

Likit içerisinde bulunan PG (propilen glikol) yüksek buhar veren düşük ışık sıcaklığına sahip tatlandırıcılardan oluşuyor. Aromalar ile birleşerek tatlarını geliştirme işlevi görüyor, karışımı akıcı hale getirerek çekimde duman hissini artırıyor. PG kozmetik, medikal ve gıda endüstrilerinde kullanılır.                                      

VG (bitkisel gliserin) yine tatlandırıcılardan meydana geliyor, buhar üretimine katkı sağlıyor.

Nikotin : Düşük dozajda uyarıcı özelliği, sürekli kullanımda bağımlılık oluşturuyor. Çok zehirli bir alkaloit.

Elektronik sigarada nikotin kullanımı tercihe bağlıdır.

AROMA : Likit içerisinde yüzde 3-15 arasında bulunur. Aroma e-likide tat verir, bu tatlandırıcı ise doğal aromatik, sentetik veya ikisinin karışımından yapılmış olabilir.Bir meyve, bir tahıl , bir gurme , bir tütün veya karışık bir kokteyl den üretilmiş aromalar bulunmaktadır.

Uzmanların kesinlikle tavsiye etmediği elektronik sigara kullananlar içinde sahte yapım likit tehlikesini ayrıca dikkat çekiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...